Šestice starších žáků Vikings Kopřivnice, reprezentujících Fbk Horní Suchá, dostala letos příležitost zúčastnit se prestižního mezinárodního turnaje Kalmarsund Floorball Cup 2025 ve švédském Kalmaru. Turnaj, který probíhal od 29. května do 1. června, přivítal více než 216 týmů z celé Evropy a řadí se mezi největší mládežnické florbalové akce na severu Evropy. Nechyběla ani silná česká výprava.
Na víkendovém turnaji se tým mladších žáků představil s opravdu silnou sestavou – celkem 20 hráčů přišlo bojovat o každý míček a reprezentovat naše barvy. I když turnaj patřil k těm náročnějším, naši mladší žáci se nezalekli a odvedli skvělou práci. Přinášíme ohlédnutí za jednotlivými zápasy.
Turnaje se zúčastnilo 6 týmů z Česka, jeden tým ze Slovenska a jeden z Ukrajiny. Celkem 8 týmů hrálo ve dvou skupinách. Holky si zahrály celkem čtyři zápasy. Tři v základní skupině jeden v semifinále.
Celky byly silné a každý zápas měl tempo a nasazení. Holky do každého zápasu vstupovaly ze zajištěné obrany, kterou pilovaly celou sezónu. Silné týmy jsme potrápili v prvních a druhých třetinách, kdy jsme povětšinou dostali jen jeden nebo dva góly. Třetí třetiny byly rozhodující a tam holky už na rychlou a kombinační hru nestačily. Prohry však sebevědomí holek nezlomily. Děvčata se přijela na turnaj bavit hrou a ve svém volnu si užívala atmosféru turnaje i města Brna. Byla to taková rozlučka se sezónou, protože některé hráčky od další sezóny budou pokračovat ve vyšší kategorii.
Zajímavostí turnaje byly nejen nástupy hráček, ale pak i vyhlášení nejlepších hráček spojené s Interview.
Turnaj si také užil Trenér Dušan Hejč, který se zároveň rozloučil se svou trenérskou kariérou. Tím mu děkujeme za pěknou rozlučku.
Poděkování patří i holkám, že se v tak hojném počtu turnaje zúčastnily a svým kamarádským přístupem přispěly k dobré atmosféře celého týmu.