Související zápasy

Dvě remízy pro Ženy

Ženy v Olomouci dvakrát remizovaly.

Dalo by se říct slovy klasika: "stejné chyby, stejné známky", neboli stejný průběh, stejné výsledky. Tak skončily nedělní zápasy kopřivnických žen.

Asper Šumperk - FCB Vikings Kopřivnice 3:3 (2:1,0:0,1:2)

Vstup do prvního zápasu vyšel ženám výtečně, během úvodních dvou minut dostaly aktivním napadáním soupeřky pod tlak, z čehož pramenil i první gól. Ovšem jak rychle šly do vedení, o to rychleji naopak šumperské ženy z ojedinělé střely vyrovnaly. Vyrovnání dodalo soupeřkám odvahu a ještě do přestávky se, ve vlastním oslabení, dostaly do vedení. Od druhé třetiny se naše ženy, vědomy své převahy, snažily zvrátit výsledek na svoji stranu, ale buď narážely na výbornou golmanku soupeřek, nebo na nepřesnost v koncovce. V půlce třetí třetiny se jim přeci jen podařilo stav otočit a jít opět do vedení. Po obdrženém gólu si soupeřky vzaly oddechový čas s tím, že nemají co ztratit a vrhnou všechny síly do útoku. A vyrovnat se jim opravdu povedlo, ale především proto, že ve zmatku v obraném pásmu vikingských žen, pramenícím ze strachu o výsledek, zapadla jedna střela do branky kopřivničanek. Ve zbytku zápasu se navzdory snaze našich žen o vítězný gól již skóre nezměnilo.

FCB Vikings Kopřivnice - FCB Spartak Bílovec 3:3 (0:1,1:1,2:1)

Druhý zápas začal z obou stran opatrně. První příležitost ke skórování mohly mít bílovické ženy v přesilovce, ovšem skvěle zvládnuté oslabení vedlo k breaku naší Denisy Černoškové, která byla zezadu faulována. Nařízené trestné střílení Adély Machové ovšem skončilo na břevně. Do první přestávky se tak prosadily šumperské ženy, které celý zápas hrozily hlavně střelami ze střední vzdálenosti. V druhé třetině kopřivnické ženy převzaly aktivitu, ze které vytěžily gól na 1:1 a jejich hra se zlepšila, ale opět je srazil gól, kterým soupeřky využily přesilovku. A znovu jako v prvním zápase se ve třetí třetině naše ženy hnaly za otočením aktuálního stavu a znovu se jim nesmírnou vůlí v 26. respektive v 28.minutě stav podařil otočit. Rozhodnutí o tom, že se body opět budou dělit, přinesl jeden z mála protiútoků, který se soupeřkám podařil proměnit, díky nedůslednosti v našem předbrankovém prostoru.