Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
184_20230119_161043.jpg

Elévové na turnaji v Krnově třetí

V neděli 15.1 zajížděly naše mladé naděje na další turnaj v rámci Moravskoslezské ligy elévů do Krnova a nevedly si na něm vůbec špatně. V prvních dvou zápasech Vikingové porazili Bílovec a Letku Ostrava. Pak bohužel těsně podlehli domácímu Krnovu a na turnaji suverénním Vítkovicím. Po odehrání všech zápasů přišlo na řadu vyhlášení, ze kterého si naši mladí borci odnesli medaile a diplom za krásné třetí místo.

První zápas jsme sehráli proti týmu z Bílovce a nevedli jsme si vůbec špatně. Po závěrečném hvizdu rozhodčího svítilo na tabuli skóre 27:2 pro mladé Vikingy. V tomto zápase si kluci vyzkoušeli kombinační hru, kterou se prezentovali i v dalších zápasech.

Do druhého zápasu Vikingové nastoupili tak, jak skončili ten předchozí. Kombinační hrou a velkým nasazením bojovali až do úplného konce. Soupeř z Ostravy se držel a přetahovaná o vedení byla k vidění během celého zápasu. Nakonec se našim puškám podařilo vstřelit o dva góly více než Ostravské Letce a odnést si i z tohoto zápasu důležitou výhru v poměru 12:10.

Ve třetím zápase čekal na Vikingy připravený tým kosatek z domácího Krnova. První poločas zápasu byl velice vyrovnaný, kdy akce střídala akci a zákrok gólmana střídal zákrok. Bohužel mladí Vikingové nedokázali přes velkou snahu přenést skóre na svou stranu, a nakonec zápas prohráli poměrem 16:13.

V posledním zápase čekal na kluky v letošní sezóně velice známý soupeř a to Vítkovice. Předešlé střetnutí Vikingové prohráli vždy dvojciferným rozdílem. Před celým turnajem jsme si chtěli nastavit týmoví cíl a nejčastěji bylo od kluků slyšet, že chtějí vyhrát turnaj a porazit Vítkovice. Podle toho taky celý zápas vypadal. Vikingové drželi se soupeřem krok, a i když nakonec prohráli výsledkem 13:7, tak se za předvedený výkon nemusejí vůbec stydět.

Děkujeme rodičům, soupeřům a organizátorům za turnaj nesoucí se ve skvělém sportovním duchu. Hlavně bychom chtěli poděkovat klukům, kteří na turnaji podali dobré výkony a doufáme, že si turnaj užili.

FBC Vikings OLE

Sestava:

Šimon Šablatura, Matyáš Raška, Bruno Březina, Jindřich Weiss, Radim Cacek, Václav Zajíček,

Martin Šerý, Matyáš Zavadil, Tomáš Závodný, Vojtěch Dryák, František Baroš, Vojtěch Ptáček

Martin Hanzelka, Antonín Hyvnar, Jakub Zelenka, Václav Hrubý, Erik Baďura

Michal Holub, Vojtěch Hanzelka