FBC Vikings K.Hranice
4:5 po prodl.(2:1,1:0,1:3)
ne 25. 2. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 2. kolo

Hranice neskutečným obratem srovnali sérii

Kopřivnice ve druhém utkání nezvládla závěr zápasu a přišla o dvougólové vedení. Vteřinu před koncem základní doby vyrovnal Klimecký a v prodloužení po krásné kombinaci rozhodl Dobeš. Celá série se tak za vyrovnaného stavu stěhuje do Hranic.

Na druhé utkání se Hranice připravili mnohem lépe a od úvodních minut bylo zřejmé že domácí hráče nečeká snadné utkání. Po rychlé akci v 7. minutě se dokonce hosté dostali do vedení. Kopřivnici se podařilo otočit díky dvojnásobnému vyloučení Andrýska a Dobeše, když nejprve srovnal na 1:1 Michna a v pokračující přesilovce dokončil obrat Jan Toman.

Ve druhé části se hrál oboustranně opatrný florbal. Hosté velmi dobře bránili a domácí útočníci se nemohli prosadit. navýšit skóre se domácím podařilo až ve 38. minutě, když Kostelník našel skulinu na bližší tyči a propálil míček za Kosarova záda.

Na začátku třetí třetiny se Hranicím podařilo snížit. Početní výhodu, po vyloučení Janka, tentokrát zužitkoval Král. Dvoubrankové vedení si vikingové vzali zpátky v 50. minutě, když se tvrdou ranou prosadil matador Lichnovský. Závěr utkání ale domácí nezvládli. V 58. minutě si hosté vyžádali oddechový čas a v následné hře bez brankáře zadělal na drama Grygar. Tesně před koncem navíc neproměnil trestné střílení kopřivnický Holaň. To už hostům zbývalo jen posledních 10 vteřin. Hostům se ale podařil zázrak a Klimecký v čase 59:59 poslal utkání do prodloužení.

Obrat dokonali hosté v prodloužení. Po krásné kombinaci na jeden dotek střílel přesně Dobeš do odkryté brány. Čtvrtfinalová série se tedy za nerozhodného stavu stěhuje do Hranic.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Hranice 4:5p (2:1, 1:0, 1:3, 0:1)
branky: 17. Lukáš Michna, 18. Jan Toman, 38. Jakub Kostelník, 50. Adam Lichnovský - 7. Radim Klimecký, 41. Jaroslav Král, 59. Jan Grygar, 60. Radim Klimecký, 67. Ondřej Dobeš; rozhodčí: Libor Gavlas - Kamil Sojka; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 134; zásahy brankářů: Martin Pinďák -5 - Jakub Kosar -4

Komentář hostů Rada Matěj (Trenér): Dneska úplně jiný zápas. Díky pevné obraně se nám dařilo držet domácí na dostřel a v závěru srovnat. Díky všem hráčům za to, že bojovali až do konce. Největší radost mám ale z toho, že příští víkend budeme hrát dvakrát před domácí kulisou. Na závěr děkuji soupeři, rozhodčím a divákům.

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): My jsme dnes zápas absolutně nezvládli. Soupeř zaslouženě vyhrál a série je 1:1. Gratulujeme soupeři, my se z dnešního zápasu musíme ponaučit a takový výkon se nesmí opakovat.