Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
FBC Vikings K.Hranice
4:6(0:1,1:2,3:3)
so 4. 11. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 9. kolo
270_20231105_161456.jpg

Hranice odvážejí z Kopřivnice všechny body!

Vikingové v sobotu poněkud překvapivě nestačili na Hranice. Hosté předvedli perfektní výkon v obraně a trestali domácí z rychlých protiútoků, a protože si domácí v útoku, i přes velkou převahu, počínali velice mizerně, odcházeli podruhé v sezóně ze zápasu poraženi.

Od začátku utkání bylo zřejmé, že hosté přijeli do Kopřivnice především bránit. V první třetině byli v této činnosti stoprocentní. Navíc v 8. minutě se jim z rychlého brejku podařilo skórovat, když Kubicův pokus dorazil za bezmocného gólmana Gadas.

Ve druhé části se pokračovalo v podobném duchu a i když si domácí útočníci počínali na půlce soupeře o poznání dravěji, hodně střel se na bránu ani nedostalo nebo je spolehlivě likvidoval brankář Kosar. Po brankách Kolajty ve 23. minutě a Bittnera ve 29. minutě už vedli hosté o tři branky. Korigovat se domácím povedlo až ve 33. minutě, když vyloučení Kolajty potrestal Kostelník. 

Začátek poslední třetiny byl z pohledu domácích doslova fiasko. Střídající Strouhal se v bráně ani nezahřál a už musel lovit míček za své klece. Ve 43. minutě to s důrazem u mantinelu přehnal Monsport, kterého rozhodčí vykázali na 2+2 minuty a v dlouhé přesilovce se hostům podařilo přidat pátou branku. Sedm minut před koncem už Kopřivnice riskovala a odvolala brankáře. Druhou branku domácích tak přidal Kostelník v power play. Další risk však nevyšel a hranický Krčmár mohl pohodlně uklidit míček do prázdné brány. Vikingové, ale dohrávali zápas se ctí a bojovali až do konce. Po krásném seběhnutí přidat v 57. minutě třetí branku Kostelník a o minutu později ještě zažehnal malou jiskřičku naděje úspěšný Nehera. Závěr si už ale hosté pohlídali a zaslouženě odvážejí z Vikings arény všechny body. 

Komentář trenéra domácích Lukáše Soukala: "Dnes jsme si zápas prohráli sami. V zápase nebylo nasazení, bojovnost, touha po bodech. Dostali jsme facku z produktivity. Gratuluji soupeři".

Komentář trenéra hostů Petra Dadeje: "Dnes z naší strany výborně odmakané utkání. Bojovnost, vzájemná podpora a soudržnost v týmu. Splnili jsme přesně to, co jsme si před zápasem řekli. Soupeř velmi silný na míčku, ale náš beton jim moc nevoněl. My jsme dokázali využít naše šance a odvážíme si vydřené a zasloužené tři body. Díky soupeřům, rozhodčím a divákům za zápas".