Hranice zvládly nájezdy a o postupu rozhodne až pátý zápas!

Čtvrté utkání bylo velice vyrovnané a dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých uspěl pouze hranický Kolajta. O postupu do semifinále se tedy rozhodne až v pátém utkání, kdy bude mít Kopřivnice výhodu domácího prostředí. Utkání je naplánováno na úterý 5. března a odstartuje v 19:00 hodin.

Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Holaň. Do konce první třetiny ale Hranice dokázali otočit. Po chybě v rozehrávce vyrovnal Kolajta a v poslední minutě přidal druhý gól Grygar. Ve druhé třetině se vikingům podařilo srovnat. V početní výhodě našel Nehera volného Holaně, který vsítil do odkryté brány. Ve 48. minutě hranický Bitter bleskově rozehrál standartní situaci na Kolajtu a ten poslal domácí opět do vedení. Vikingové ale přišli s rychlou opovědí a po souhře Kusz - Jirka Toman bylo v 53. minutě srovnáno.

Za nerozhodného stavu utkání také skončilo a tak mohli diváci vidět i přídavek v podobě desetiminutového prosloužení. Ani v něm rozhodující branka nepadla a na řadu přišly nájezdy. Z deseti střelců uspěl pouze hranický Kolajta, který tak srovnal sérii na 2:2 a postupu se bude muset rozhodnout až v pátém utkání.

FBC Hranice - FBC Vikings Kopřivnice 4:3pn (2:1, 0:1, 1:1) stav série 2:2
branky: 17. Jan Kolajta, 20. Jan Grygar, 48. Jan Kolajta, N Jan Kolajta - 3. Ondřej Holaň, 35. Ondřej Holaň, 53. Jiří Toman; rozhodčí: Tomáš Húska - Pavel Vích; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 182; zásahy brankářů: Jakub Kosar 30 - Martin Pinďák 18

Komentář domácích Rada Matěj (Trenér): Dneska nejvyrovnanější zápas série. Pro diváky to musela být bomba podívaná. Pevně jsme drželi blok a dovedli utkání až do nájezdů, pak už to byla jen loterie. Díky výborným fanouškům, kteří vytvořili famozní atmosféru. Vidíme se v úterý n

Komentář hostů Bordovský Filip (Trenér): Domácí bojovali jako lvi a my jsme se s tím dneska nedokázali dost dobře popasovat. Série je srovnaná a my se jdeme chystat na rozhodující zápas. Gratuluji soupeři a děkuji divákům za výbornou kulisu.