TorpedoFBC Vikings K.
3:4(1:1,1:2,1:1)
so 6. 4. 2024 18:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 3. kolo

Je dobojováno, pohár se vrací do Kopřivnice!

Vikingové v letošním ročníku Národní ligy předvedli perfektní jízdu, když po vítězství v základní části opanovali i playoff a podruhé v řadě zvedli nad hlavu vítězný pohár. Rozhodující bitva v Havířově byla velice vyrovnaná, ale vikingové byli v klíčových momentech efektivnější a s pomocí skvělého gólmana Pinďáka, který eliminoval havířovské střelce, zaslouženě zvítězili.

Třetí finálové utkání se odehrávalo rovnou na dvou frontách, kromě palubovky, svou bitvu svedli i diváci v hledišti.  Fanoušci obou celků povzbuzovali své týmy od začátku do konce a vytvořili utkání perfektní atmosféru.

První třetina byla v podání obou týmů poněkud opatrnější. V přesilové hře se ale domácí rozstříleli a v 6. minutě se dokonce dostali do vedení. Skóre zápasu otevřel krásnou střelou do šibenice Šulc. Vikingové vyrovnali v 11. minutě, když Vilíma od mantinelu prostřelil Nehera.

Ve 27. minutě se karta obrátila a zásluhou Janka se do vedení dostali vikingové.  Na začátku 35. minuty ale bylo opět srovnáno. Rychlý kontr Torpéda proměnil Chmiel. Na konci druhé třetiny došlo ke sporné situaci, kdy s koncem třetiny nebo lehce po prostřelil Vilíma Lichnovský. Rozhodčí po delší konzultaci nakonec branku uznali. Celé situaci předcházela rozehrávka z rohu, během které domácí časomíra nezastavila čas.

Ve 49. minutě domácí chybovali v rozehrávce a Jan Toman navyšoval už na rozdíl dvou branek. Po vyloučení Kostelníka za bránění ve hře se vikngové dostali pod tlak, ale Havířov toho nedokázal využít. Naopak Kopřivnice mohla v přesilovce svůj náskok ještě zvýšit z trestného střílení. Exekutor Nehera ale na Vilíma nevyzrál. V 56. minutě rozhodčí opět vylučovali a ne trestnou lavici se posadil za držení Zátopek. Tentokrát už to domácím vyšlo a zásluhou tvrdé střely Vilíma se Torpédo přiblížilo na nejtěsnější rozdíl. Následně Havířov zkoušeli štěstí bez brankáře. Vikigové se ale zmocnili míčku a střelu do prázdné brány, musel hasit skluzem v brankovišti Šulc. Rozhodčí jeho počin potrestali dalším trestným střílením. Proti Vilímovi se na druhý pokus postavil Janek, ale ani on nebyl úspěšný a drama pokračovalo. Martin Pinďák už ale za svá záda žádnou střelu nepustil a Kopřivnice svůj těsný náskok ubránila.

Vynikající výsledky mužského áčka jsou skvělou vizitkou kopřivnického klubu. Nerodily se ze dne na den, ale jsou výsledkem dlouholetého procesu práce s mládeží, na kterém se podílelo a podílí mnoho lidí a trenérů. Rád bych jim VŠEM touto cestou chtěl poděkovat. Divákům děkuji za jejich neskutečnou podporu a do kabiny posílám obrovskou gratulaci.

Za vedení předseda klubu Filip Bordovský

Torpedo Havířov - FBC Vikings Kopřivnice 3:4 (1:1,1:2,1:1)
branky: 6. Martin Šulc, 35. Jan Chmiel, 58. Jakub Vilím - 11. Martin Nehera, 27. Tomáš Janek, 40. Adam Lichnovský, 49. Jan Toman; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 385; zásahy brankářů: Vojtěch Vilím 17 - Martin Pinďák 22

Komentář domácích Kohút Rostislav (Trenér): Dneska nemá smysl se moc rozepisovat, protože je série u konce. My jsme dneska hráli dobře. Něco málo tomu ale dneska chybělo. Děkujeme naším fantastickým fanouškům, kteří nás hnali celý zápas dopředu. Soupeři gratulujeme k prvnímu místu a nás teď čeká baráž o první ligu a spousta další práce.

Komentář hostů Soukal Lukáš (Trenér): Parádní sezona z naší strany. Musím velice pochválit celý tým, jak celý rok fungoval na 100%. Jsem velice rád, že jsme finále ukončili v co nejkratším čase. Torpédo hrálo velice dobře, ale myslím si, že v každém zápase jsme byli o krok lepší a zaslouženě vyhráli. Jsem velice hrdý na celý tým a organizaci, jak poslední roky funguje. Děkujeme všem naším fanouškům za neskutečnou podporu po celou sezonu. Torpedu přeji úspěšnou baráž.