350_20240503_173732.jpg

Junioři odehráli přátelské mezinárodní zápasy.

Juniorský tým měl poměrně nabitý duben. Odehráli čtyři ligové zápasy, zajistili si 2. místo v konečné tabulce a tím i účast na závěrečné Final Four. Mimo to jsme absolvovali dva přátelské mezinárodní zápasy proti reprezentaci U19 Spojeného království a jeden proti reprezentaci U19 Polska. Všechny tyto zápasy jsme vyhráli a musím říct, že to pro celý tým byla veliká zkušenost.

FBC Vikings Kopřivnice U19 : Velká Británie U19   5 : 0

FBC Vikings Kopřivnice U19 : Velká Británie U19   8 : 1

Zápasy proti nově vznikající juniorské reprezentaci Velké Británie byly pro nás jedna velká neznámá. Nevěděli jsme co nás čeká a proto začátek prvního zápasu byl ve znamení vyčkávání. S přibývajícím časem jsme se ale dostávali do hry a houževnatému soupeři jsme toho moc nedovolili. Stejně se odehrával i druhý zápas, naši kluci hráli to na co jsme u nich zvyklí, výborná hra zezadu, rychlý přechod do útoku, krásná kombinační hra. Soupeř se nevzdával, bojoval o každý míček, radoval se z každé povedené akce. Hráčům z Ostrovů dělala největší potíže tvrdá hra u mantinelů a v rozích, bylo vidět, že se s tím v jejich lize moc nesetkávají. Ale i tak musím říct, že jejich výkon byl velice sympatický.

FBC Vikings Kopřivnice U19 : Polsko U19   7 : 3

Polská reprezentace už byla poněkud tvrdší oříšek. A to doslova. Jejich hra se už přibližovala našemu hernímu systému, bohužel jejich výkon snižovali skryté fauly, které jsme na této úrovni nečekali. Nenechali jsme se tím rozhodit a věnovali se florbalu. Brzy jsme se ujali vedení a vytvořili si náskok. Polští reprezentanti nás chvílemi tlačili, ale naše obrana je prostě nejlepší. Přestože se jednalo o přátelský zápas, všichni účastníci do toho dávali vše. Polským mladíkům se v závěru podařilo snížit, ale zápas jsme si už pohlídali a odjížděli z haly s dalším mezinárodním vítězstvím.

Pro náše hráče jsou takové zápasy obrovskou zkušeností. Potkáváme soupeře s naprosto odlišným pojetím hry a je na nás, jak si s tím dokážeme poradit.. Musím ocenit skvělou atmosféru v zápasech s výběrem Velké Británie. Před i po zápase panovala přátelská nálada a bylo vidět, že si to všichni užívají.

Pro náš klub jsou takové zápasy výbornou reklamou a jsem velice rád, že se o nás zajímají i ostatní týmy. Je vidět, že díky těmto aktivitám stoupá kredit týmu juniorů a také celého klubu. Děkuji všem hráčům, kteří se těchto zápasů zúčastnili, děkuji našim věrným fanouškům, kteří nás doprovázejí na utkání a děkuji vedení klubu, že nám pomáhá zprostředkovat takové akce.