3_20211029_205014.jpg

Junioři ovládli TEMPISH MORAVIAN CUP 2021

Po roce jsme opět zavítali na velice dobře organizovaný turnaj MORAVIAN TEMPISH CUP.Celý turnaj jsme vzali jako přípravu dorosteneckou a juniorskou sezónu 2021/2022. Junioři celý turnaj začínali 11.9. utkáními v základní skupině se soupeři FBC HORNETS BRNO, FBC ASPER ŠUMPERK a FBS OLOMOUC.

Jak je obvyklé, každý ranní zápas je ve znamení nižšího tempa a nižšího nasazení. Tomuto odpovídal i první zápas
s FBC HORNETS BRNO. Zápas neměl energii a spád, ale i přes mnoho zahozených šanci jsme jednoznačně zvítězili 3:0. Dalším utkáním v základní skupině náš juniorský tým svedl s FBC ASPER ŠUMPERK. Tento zápas již přinesl brankové hody a my jednoznačně zvítězili 7:0. Soupeře jsme v podstatě k ničemu nepustili a junioři si s chutí zastříleli. Třetím a posledním utkáním ve skupině bylo utkání s pozdějším finalistou týmem FBS OLOMOUC. I přes absenci nejlepší juniorského útoku, který odjel na zápas mužů A se podařilo Olomouc porazit, a to těsně 2:1.
Základní skupinu jsme tedy vyhráli se skóre 10:1 a mohli jsme se těšit na čtvrtfinále.

Čtvrtfinálový zápas jsme sehráli s týmem 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE. Vítkovice vzhledem k již rozjetým soutěžím
dorazili v oslabené sestavě a my tak jednoduše zvítězili 4:0.

Semifinálový zápas jsme sehráli opět se soupeřem FBC ASPER ŠUMPERK. Šumperk se v základní skupině jevil jako
jednoduchý soupeř, ale překvapením byl jeho postup přes dobře hrajícím celek FBC COYOTES JABLUNKOV, který
Šumperk porazil 7:0. Oproti základní skupině bylo utkání opatrnější, ale především ve znamení zahazovaných tutovek s našich hokejek. Šumperk jsme k ničemu zásadnímu nepustili a s přehledem vyhráli 3:0. 

Finálový zápas jsme svedli asi s florbalově nejzdatnějším celkem, domácím týmem FBS OLOMOUC. Nutno podotknout, že na juniorech byla znát únava z dvoudenního vytížení, ale k zápasu jsme chtěli přistoupit na 100%. V první části utkání jsme měli mírnou herní převahu, jejíž výsledkem bylo vstřelení první branky do sítě Olomouce. Mnoho zahozených tutovek však znamenalo, že jsme soupeře zbytečně dostávali do hry. Jednou chybou v obranné činnosti se podařilo Olomouci vyrovnat na 1:1 a začínalo se od nuly. Druhá branka znamenala opět vedení pro nás, ale Olomouc se nevzdávala a začínala zatápět. Výsledkem tlaku Olomouce bylo vyrovnání, a to koncem druhé poloviny utkání. Do konce utkání se již skóre neměnilo a stav po základní hrací době byl 2:2. O vítězi turnaje museli rozhodovat nájezdy.

Nájezdy se jeli na tři série a v případě remízy o výherci rozhodovala náhlá smrt. Ani Olomouci, ani nám se nepodařilo první tři nájezdy proměnit, proto musela o vítězi rozhodnout náhlá smrt. Ve čtvrté sérii se opět nepodařilo rozhodnout. Teprve v páté sérii se po nepodařeném pokusu Olomouce trefil Robert Socha a my mohli začít slavit 1. místo na turnaji.