Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
VikingsRožnov p/R
5:3(0:2,2:1,3:0)
ne 11. 9. 2022 17:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 1. kolo
122_20220911_221956.jpg

Kopřivnice derby s Rožnovem zvládla!

Kopřivničtí florbalisté díky povedené třetí třetině zvládli první utkání tohoto ročníku Národní ligy. Před zaplněnou tribunou na hale SOU porazili vítěze loňského ročníku, Rožnov p/R.

Úvodní třetina se Vikingům moc nepovedla. Někteří hráči působili na hřišti až příliš nervózně a hosté toho dokázali využít. Po hrubých chybách v rozehrávce se Rožnov dostal do dvoubrankového vedení. 

Po přestávce se Kopřivnici podařilo vyrovnat hru i skóre, ale těsně před druhou sirénou Sršni využili nabídnutou přesilovku a šli znovu do vedení.

Ve třetí části Kopřivnice přežila oslabení a po tomto krizovém momentu se nadechla k obratu. Daniel Opatřil nádhernou střelou odčinil zaváhání z první třetiny a brankář Škrobák ještě teď neví, kudy se míček dostal za jeho záda. Orat dokonal v 58. minutě pohotovým zakončení z bezprostřední vzdálenosti mladičký Ondřej Holaň. Hosté si následně vyžádali oddechový čas, po kterém zkoušeli hru bez brankáře. Horké chvilky v obraně Kopřivnice zvládla a těsně před koncem pečetil Jakub Kostelník gólem do opuštěné brány. 

FBC Vikings Kopřivnice - 1.FBK Sršni Rožnov p/R 5:3 (0:2,2:1,3:0)

Svou premiéru si na střídačce Vikings odbyl novopečený trenér Lukáš Soukal, který k zápasu dodal: "Diváci  nám dneska hrozně pomohli. Na začátku jsme byli hodně nervózní a kupili jsme zbytečné chyby, které soupeř potrestal. Postupně jsme se z toho otřepali a v závěru už byl zápas v naší režii. Děkuji hráčům za bojovný výkon".