FBC Vikings K.FBC Přerov
8:2(2:0,2:0,4:2)
so 9. 3. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 1. kolo

Kusz hattrickem přispěl k demolici Přerova

Úvodní duel semifinalové série ovládli v parádní atmosféře domácí florbalisté 8:2. Třemi brankami se v utkání blýskl agilní Tomáš Kusz. Druhý domácí zápas se odehraje v neděli od 18:00 hodin.

Na první semifinalové utkání se domácí připravili zodpovědně a od prvním minut diktovali tempo hry. Skóre utkání otevřel v 10. minutě Kusz, na kterého byla obrana hostů krátká. Druhou branku přidal v početní výhodě Lichnovský. Po vyloučení Janka mohli hosté snížit, ale přesilovka se jim příliš nepovedla.

Ve druhé třetině Kopřivnice náskok ještě zdvojnásobila. Ve 22. minutě se podruhé trefil Kusz a ve 26. minutě se po individuální akci prosadil Michna. Vikingové velmi dobře napadali rozehrávku hostů a těm se moc nedařil přechod do útoku.

Na začátku třetí části byli hosté aktivnější, ale Pinďák svůj tým několikrát podržel. Ve 47. minutě Nehera přizvedl Krestovu střelu a už to bylo o pět branek. Šestou branku Kopřivnice bohužel rozhodčí neviděl a nechal pokračovat ve hře, ze které se naopak podařilo hostům snížit.  V 53. minutě vikingové propadli v útoku a následný protiútok 2 na 1 zakončil pohodlně do prázdné brány Hrabal. Do tempa se domácí vrátili v přesilové hře. Těsně po jejím konci přidal už regulérně uznanou šestou branku Kostelník. Přerov ještě zkoušel štěstí s prázdnou bránou, ale vikingové hráli v obraně velmi obětavě. V 56. minutě Holaň zachytil nepřesnou přihrávku a s přehledem poslal míček do prázdné brány. V závěru pak ještě Socha nesobecky přenechal míček Kuszovi, který tak mohl do opuštěné brány dokončit hattrick.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Přerov 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)
branky: 10. Tomáš Kusz, 12. Adam Lichnovský, 22. Tomáš Kusz, 26. Lukáš Michna, 47. Martin Nehera, 55. Jakub Kostelník, 56. Ondřej Holaň, 58. Tomáš Kusz - 50. Filip Hrabal, 53. Filip Hrabal; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 185; zásahy brankářů: Martin Pinďák 12 - Václav Raška 17

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Dobrý vstup do série, jsme rádi za první bod, ale nic to pro nás neznamená. Zítra je nový den, nový zápas a my do toho musíme jít od nuly. Myslím si, že tato série bude mít co nabídnout a bude atraktivní pro fanoušky. My jim opět děkujeme za neskutečnou podporu a nyní už myslíme na zítřejší špíl.

Komentář hostů Kořený Michal (Trenér): 0:1. Zítra začneme snad hrát semifinále od začátku zápasu...