113_20220503_155058.jpeg

MISTŘI, MISTŘI, JUNIOŘI VYHRÁLI LIGU JUNIORŮ!!!

Junioři vyhráli 2.ligu a můžou oslavovat mistrovský titul.

Juniorský celek se po vyhraném domácím turnaji představil v Třinci na posledním turnaji sezóny 2021/2022. Turnaj se odehrál ve sváteční neděli 1. května a my jsme do něho vstupovali v pozici lídra. "Štěstěna", nebo shoda náhod zřejmě chtěla, ať je o zábavu postaráno až do konce, protože právě poslední a rozhodující zápas jsme měli sehrát právě s domácím Třincem. Třinec byl totiž před turnajem o dva body za námi na druhém místě tabulky. 

V ranním zápase jsme nejprve nastoupili proti FBC Krnov, kde jsme měli povinnost jasné výhry. Po celou dobu zápasu jsme určovali tempo utkání a dobývali Krnovskou branku. I přes mnoho zahozených vyložených šancí jsme po dvou třetinách jasně vedli 4:0. Zápas byl bez tempa a totálně nudný, ale pokud chceme v budoucnu zvládat i tyto zápasy, musíme vědět, jak k tomu přistupovat. Zlepšeným zakončením a povedenými přesilovými hrami jsme zápas nakonec dovedli k jasnému výsledku 8:2. 

K finálovému zápasu jsme nastupovali proti domácímu FBC Třinec. Mysleli jsme si, že vše rozhodne tento zápas a opravdu půjde o ten vrcholný a poslední finálový zápas, který určí vítěze 2. ligy. Bohužel, jelikož Třinec ve svém prvním utkání pouze remizoval s FBC Letka Ostrava přišel o důležité dva body a skončil tak na druhém místě tabulky. My jsme tak před posledním zápasem věděli, že i když prohrajeme, jsme na prvním místě. I přesto jsme nechtěli utkání s Třincem podcenit. V hlavách hráčů tomu podvědomě ale došlo, protože po třech odehraných minutách jsme prohrávali 2:0. Vstup do zápasu se nám totálně nepodařilo zachytit, Třinec byl rychlejší, důraznější a v podstatě nás k ničemu nepustil. Navíc jsme byli hodně vylučovaní a veškeré toto dění vyústilo až ve odskočení Třince na 4:1. Museli jsme se zápasem něco udělat, proto prvním impulzem byl návrat jasné brankářské jedničky Filipa Grilla do brankoviště. Na to navázala proměněná přesilová hra a za stavu 4:2 pro Třinec jsme byli odhodláni se zápasem něco udělat. Poté ještě sice Třinec odskočil na 5:2, ale to bylo z jeho strany vše. Koncovku zápasu jsme pevně uchopili my a třemi brankami nakonec dovedli utkání k remíze a zisku titulu bez jediného prohraného zápasu v sezóně.

Slovo trenérů: Před sezónou jsme nevěděli jaký potenciál v našich hráčích je. Hráči se zlepšovali zápas od zápasu, poctivým přístupem k tréninkům jsme došli do podoby týmu, který má tvář a herní projev. Děkujeme všem hráčům za výkony a především skvělou partu. Těšíme se na další spolupráci.