20_20211106_230859.jpg

Mladší žáci konečně zlatí!

Mladší žáci dnes přidali do sbírky další pohár a rovnou za 1. místo. Podařilo se to na turnaji v Bohumíně, kde prohráli pouze jediný zápas s domácím týmem těsně 1:2. V ostatních v utkáních už dělali svým trenérům jenom radost.

FBC Vikings Kopřivnice - 1. FBC Karviná 4:2

V první desetiminutovce oba týmy začali soustředěnou disciplinovanou hrou a čekalo se kdo dřív udělá chybu. Díky naší aktívní obraně soupeř inkasoval jako první. Kluci šli do druhé části s jednogólovým náskokem. Na začátku druhé desetiminutovky kluci navýšili náskok o 2 branky. Tým se zklidnil, polevil. Toho soupeř využil a snížil náskok na 3:1 a po faulu snížil na rozdíl jedné branky. Poslední minuty jsme bránili výsledek 6 proti 5. Tady kluci zabojovali a vstřelili pojišťující branku a vyhráli 4:2.

FBC Vikings Kopřivnice -1 SC Bohumín 98 1:2

Do první části nastoupili kluci zvýšeným sebevědomím z předchozího zápasu. Trochu podcenili sílu soupeře. Obrovským tlakem zasýpali střely soupeřovou branku. Padali tyčky kluci, tlačili, ale z protiútoku soupeř skóroval z jediné střely jako první a tím skončila první část. Druhá část byla ve znamení obrovského tlaku a Vikingové vybojovali po faulu trestný nájezd, který s přehledem proměnili. Poté následoval opět Vikingský tlak, ale soupeř dobrým napadáním obrany zachytil balonek a se štěstím skóroval 1:2. Následný tlak Vikingských hráčů soupeř ubránil a díky skvělému výkonu brankáře vyhrál.

FBC ČPP Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice 2:5

Po předchozí těsné prohře v kabině Vikings bylo trošku dusno. Probral se přístup ke hře celého týmu. Agresivní a disciplinovanou hrou začali napadat rozehrávky soupeře a z následného tlaku proměnili střely v pěkné góly. Ve druhé části sice soupeř po lehkých chybách snížil, ale na celkový výsledek to už nemělo vliv. Za podpory rodičovských fans vyhráli.

FBC Intevo Třinec - FBC Vikings Kopřivnice 1 : 3

Začátek první části byl ve znamení rychlého přechodu na soupeřovou branku a k několika střelám na brankáře. Prvotní tlak Třinečtí odrazili a radovali se ze vstřelení první branky. Paradoxně tato branka Vikings hrdiny nakopla a vzápětí vyrovnali na 1:1. Zbytek první části se nesl přeléváním hry z jedné strany na druhou. Ve druhé části kluci ve vypjaté a husté atmosféře, která se nesla celou halou a za mohutného povzbuzování fans se ujali vedení a následnému pojištění stavu na 1 : 3. Za stálého Třineckého tlaku kluci hráli svou disciplinovanou hru. Kontrolovali balonek na své polovině a nedali tak šanci aktivnímu Třinci. Nakonec si Vikingové vychutnali děkovačku se svými fanoušky a slavili výhru.

Komentář trenérů: Třetí turnaj v této sezoně a první První místo. Ano kluci si ho zaslouží. Prostor dostali nováčci, pro které to byla dobrá zkušenost a svou hrou přispěli k celkovému vítězství týmu. Podstatné je že kluci si uvědomují svých kvalit, ale musí pracovat jako jeden tým.

Pro fanoušky: byli jste SUPER!

Sestava týmu: T. Šánek, E.Štěpán, V. Štěpán, J Kostelník, Š. Myslikovjan, L. Heuer, J. Venclík, L. Šrámek,M. Gotthard, R. Šimůnek, F. Monsport, J. Jiřík, M. Sommer, M. Bittner, O. Klímek