Mladší žáci v Petrovicích druzí

Mladší žáci odehráli v sobotu další turnaj MS ligy mladších žáků. Tentokrát cestovali do Petrovic u Karviné a za tři výhry a jednu remízu si vybojovali 2. místo. Gratulujeme!

FBC Vikings Kopřivnice 2:2 1. SFK Havířov modří

Po týdenní pauze jsme si opět přijeli zahrát florbal do Petrovic u Karviné. První soupeř SFK Havířov modří .V tabulce si tento tým drží průběžné 3tí místo. Proti tomuto týmu jsme nastoupili s respektem. Soupeř po pár minutách zjistil , že tým Vikingů má své kvality. V polovině první části Vikingové začali tlačit SFK . Brankář SFK podržel svůj tým a z následného protiútoku SFK skorovali 0:1. Vikingové po této brance začali lépe napadat rozehrávky soupeře a do konce 1 části stihli otočit výsledek na 2:1. Ve druhé části se už jen povedlo SFK zkorigovat výsledek na 2:2 a do šaten šli Vikingové s první remízou v turnaji. Každopádně poslední minuty hry Vikingové tým SFK k ničemu nepustili a kontrolovali hru. Jen díky výbornému výkonu brankáře SFK skončilo utkáni nerozhodným výsledkem.

FBC Vikings Kopřivnice 7:4 Z.F.K Petrovice u Karviné

Do druhého utkáni jsme nevstoupili zrovna šťastně. Domácí tým Petrovic Vikingy zaskočil a po čtyřech minutách jsme prohrávali 0:2. V šesté minutě kdy proměnili Vikings jednu z šancí se celkově tým probral a srovnal tempo hry. Do druhé části jsme již vstoupili s náskokem jedné branky a za stavu 3:2 nás soupeř opět zaskočil a srovnal. Od šesté minuty však Vikingové začali diktovat hru a po pěkných kombinacích dotáhli zápas do vítězného konce 7:4. Nutno pochválit hráčku Petrovic č. 32, která tvořila hru a velmi naše kluky potrápila.

1. FBK Eagles Orlová Florbalshop 1:4 FBC Vikings Kopřivnice

Již se stává tradicí, že v prvních minutách proti hratelnému týmu dostaneme rychlý gol. No ale asi je to dobře, protože síla týmu se ukáže jak umí hrát pod tlakem. Vikingové zabrali a pěkným tlakem a kombinacemi do konce první části převzali aktivitu a otočili stav utkáni na 1:3. V druhé části ve druhé minutě náskok navýšili a disciplinovanou hrou kontrolovali zbytek utkání. Konečný stav zápasu stanovili na 1:4.

FBC Tigers Poruba černí 2:8 FBC Vikings Kopřivnice

I když je tento výsledek vypadá jednoznačně, tak musíme uznat, že byl do určité míry vydřený. První část hry začala pro Vikingy jako z pohádky v rozmezí minuty a čtvrt Vikingové nasázeli soupeři 4 branky. Dokonale jsme soupeře zaskočili. Po time outu se soupeř zmobilizoval a začal Vikingy tlačit a pěknými kombinacemi si začal vytvářet golové příležitosti. Jenom že z brejku Vikingové opět skorovali a do konce první části si pojistili výsledek 1:6. Zbytek utkání byli Vikingové pod velkým tlakem a zdárně utkáni ukončili výhrou 2:8.

Suma sumárum 1 remíza 3 výhry tento výsledek jsme měli stejný jako tým SFK Havířov a jen díky méně vstřeleným brankám jsme nakonec skončili na pěkném druhém místě. Děkujeme klukům i rodičům za předvedený výkon a doufejme, že se uvidíme na dalším turnaji.

Sestava: T.Šánek, R.Janek, J.Filip, Š. Myslikovjan, V. Jiřík, J. Jiřík, J. Venclík, J. Kostelník, M. Bittner, L. Šrámek, F. Monsport a Trenéři Pepa a Jarek