Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
180_20230109_203924.jpg

Mladší žákyně zaslouženě na bedně!

Na turnaji v Bolaticích to holkám konečně cinklo a můžou se radovat ze zisků bronzových medailí.

První turnaj mladších žákyň v novém roce pořádal tým FBC Letka. Už při stavění hřiště zvolili domácí zajímavou taktiku a postavili nejmenší možné hřiště, z čehož pak následně dokázali vytěžit maximum a celýa turnaj vyhráli. Jelikož bylo hřiště velmi malé, zápasy rozhodovaly střely ze všech pozic a míst a to včetně těch za vlastní brankou. Naštěstí se tomuto, né moc taktickému, ale spíše střeleckému florbalu přizpůsobily i naše Vikings bojovnice a hned v prvním zápase vyhrály nad Přerovem 14:9. Poté přišly dvě prohry s těžkými soupeři FBC Letka a SC Tempish Vítkovice, ale to naše děvčata nesložilo, naopak je to vybičovalo do posledního zápasu .
Zápas mezi Vikings a Olomoucí byl z celého turnaje ten nejhezčí a nejdramatičtější a přesto, že v něm padlo ze všech zápasů nejméně gólů, měl největší náboj. Takzvaná houpačka, kdy se týmy ve vedení zápasu střídaly jak na běžícím pásu, trhala nervy všem přihlížejícím, fanouškům, rodičům, trenérům i hráčkám. Dokonce i rozhodčí, pohlcen dramatickým vývojem, občas nevěděl, co píská. Toto klání skončilo zaslouženě remízou 5:5.
V součtu dvou proher, jedné remízy a jedné výhry se děvčata po dlouhé době čekání dostaly na krásně bronzové 3. místo a ukázaly všem, že to v nich je a že to s nimi budou mít soupeři už jen těžší a těžší!!!
Velká pochvala patří všem hráčkám v čele s kapitánkou Dorotkou Michlíkovou a golmankou Lili Teichertovou, které byly velkou oporou v tomto triumfu!