Související zápasy

Muži B dosáhli na titul po výhře a remíze na Dubině

V neděli se odehrálo poslední kolo moravskoslezské ligy mužů. Kopřivnický záložní tým mužů před sebou neměl jednoduché soupeře. V prvním utkání se střetl s prvním Slovanem Havířov a v druhém pak proti Rožnovu p. Radhoštěm.

FBC Vikings Kopřivnice B 8:5 TJ Slovan Havířov B

Proti Slovanu začali kopřivničtí vikingové skvěle kdy po dvou minutách otevřel skóre Lukáš Michna. Zanedlouho dokázal navýšit skóre na rozdíl dvou branek stejný hráč. Půl minuty před koncem první třetiny ještě snížili stav zápasu Havířovští kdy se v přesilové hře prosadil Kočí. Po první třetině stav 2:1 pro Vikings.

Druhou třetinu rozehrál výborně Vojta Frýdl. Po krásné kombinaci s Tomášem Kuszem umístil míček do úplně odkryté brány. Ale ještě nebyl konec zápasu. Po dvou minutách sice skóroval veterán Vavřík a Vikingové vedli o tři góly, nicméně Havířov neřekl poslední slovo a dokázal ještě ke konci třetiny snížit stav zápasu na 4:2.

Třetí třetinu kluci nezačali moc dobře kdy po první minutě obdrželi branku a rozdíl byl pouze jednogólový. Každopádně Michna se rozhodl zahrát si kličkovanou jak se na něj sluší a patří. Prokličkoval celým hřištěm a zakončil do šibenice havířovské branky. Stav 5:3 dlouho nevydržel a Skupin z Havířova opět snížil skóre. V třicáté třetí minutě se ještě prosadil Jahoda střelou ze středu po přihrávce Štefánka a po něm znovu Vojtěch Frýdl a Radim Vavřík. V poslední minutě ještě dokázali hráči Havířova snížit na konečných 8:5, každopádně Vikingové si výsledek pohlídali a výhra byla na světě.

1.FBK Sršni Rožnov p/R Legendy C 2:2 FBC Vikings Kopřivnice B

Druhý zápas byl rozhodující - Kopřivnickým stačila remíza. Nicméně hráči byli hladoví po výhře a šli si za ní. Bohužel Rožnov betonoval vše co šlo, což dělá Vikingům dlouhodobě problémy. První třetina tedy gól nepřinesla.

V druhé třetině samostatným únikem poslal do vedení Rožnovský tým Řezníček. Další gól v třetině již nepadl i přes to, že Vikingové byli většinu času na míčku a vyprodukovali výrazně více střel.

Ve třetí třetině to kluci nechtěli vzdát a šli do toho naplno. Bohužel, Plesník se s tím nemazal a navýšil vedení Rožnovského celku na rozdíl dvou gólů. Vikingové to ale opět nevzdali - po odraženém míčku dorážel Michna a naděje na titul stále žila. Zbývaly dvě minuty do konce a Vikingové stále tlačili a bombardovali brankáře Rožnova. Pak to ale přišlo a matador Vavřík minutu před koncem vstřelil gól a skóre bylo vyrovnané. Kluci si poté dokázali výsledek uhlídat a získali vysněný titul a postup do Regionální ligy.

Chtěli bychom poděkovat divákům za neskutečnou podporu. Táhli nás dopředu v těch nejtěžších chvílích proti Rožnovu. Děkujeme klukům za skvělou sezónu a příští rok se na ni budeme snažit navázat.