Související zápasy

Muži B na Dubině vydřeli čtyři body

V neděli 22.1 se odehrálo 13. kolo Moravskoslezské ligy mužů. Naše mužská záloha se vydala na nedalekou Dubinu aby změřila své síly s TJ Slovanem Havířov B a následně s lídrem tabulky Bazingou Ostava.

TJ Slovan Havířov B 4:4 FBC Vikings Kopřivnice B

Do prvního zápasu muži B vstoupili bravurně, kdy v páté minutě Tomáš Telčer prostřelil brankáře Slovanu. Za necelé tři minuty dokázal skóre navýšit Lukáš Michna po přihrávce Mojmíra Jahody. Dvoubrankové vedení netrvalo ani celou minutu a Slovan snížil na rozdíl pouhé jedné branky. Stav po první třetině tedy 2:1 pro kopřivnické muže. Druhá třetina nám nabídla pouze ostrý zákrok Jakuba Strakoše, který tak trošku hokejově poslal hráče Slovanu přes mantinel. Nekompromisní vyloučení na 2+2 minuty. Začátek třetí třetiny jak už je zvykem nezačal dobře a po 46 vteřinách bylo srovnáno. Naštěstí ve vikingských řadách byl Jan Simper, který dokázal odpovědět a poslal Vikingy do vedení. Dokonce do dvoubrankového vedení se podařilo poslat Kopřivnické Štefánkovi, kdy dorážel střelu Telčera. Pak ale přišla poslední minuta zápasu a kopřivničtí šli do čtyř po velice bizarním vyloučení Štefánka. Dvanáct vteřin před koncem Slovan snížil na rozdíl jedné branky. A aby toho nebylo málo, dokázal také srovnat. Utkání tedy skončilo nešťastně pro kopřivnické, kdy si nedokázali pohlídat závěr utkání. Finální stav 4:4.

FBC Vikings Kopřivnice B 8:5 Bazinga Ostrava

Do druhého zápasu šli Kopřivničtí viditelně velmi namotivováni. Od začátku měli více ze hry a v páté minutě vstřelil branku Mojda Jahoda. Poté ještě přidala gól juniorská lajna a Kopřivnice šla do dvoubrankového náskoku. Po dalších třiceti vteřinách přidal branku Telčer svým klasickým beckhandem. Na konci první části ještě dokázala Bazinga snížit stav utkání na 3:1. Pro tentokrát měli Vikingové skvělý nástup do druhé třetiny, kdy dokázal opět vstřelit gól Lukáš Michna. V sedmnácté minutě Bazinga překvapila Vikingy když vstřelila během půlminuty dva góly. Ale lajna juniorů neřekla své poslední slovo a další branku si vstřelil úchvatný Jan Simper. Ke konci třetiny se ještě Bazinze podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Začátek třetí třetiny dle očkávání nevyšel dle našich představ a po 40 vteřinách Vikingové inkasovali a začínalo se zase od začátku - stav 5:5. Ve 32. minutě dokázal vymést všechny pavučiny Tomáš Kusz. Uklízečka mu určitě poděkovala že má o jednu prácičku méně. Ale světe div se, v 34. minutě vstřelil v přesilové hře gól z půlky Jakub Strakoš. Byl to jeho první zářez, takže očekáváme mastný příspěvek do týmové kasičky. V 39. minutě se ještě o gól kamarádsky podělil Mojda Jahoda, kdy nahrál Štefánkovi a ten už zakončoval do prázdné. Konečný stav utkání 8:5 a Vikingové jeli domů se 4 body.