FBC Vikings K.Hranice
6:5(2:2,1:2,3:1)
so 26. 11. 2022 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 12. kolo

Muži otočili zápas s Hranicemi a berou všechny body!

Vikingové začali druhou polovinu sezóny vítězně, když v domácím utkání porazili Hranice těsně 6:5.

Kopřivničtí florbalisté vstoupili do zápasu velice aktivně a po brankách Honzy Tomana a Jakuba Kostelníka rychle vedli 2:0, ale potom to v málo důrazné obraně domácích začalo skřípat a do konce třetiny bylo srovnáno.

Ve druhé části byli hosté aktivnější a když Kušner zatočil svou dalekonosnou střelu za záda Strakoše, dostali se do vedení. V polovině zápasu vykázali rozhodčí na trestnou lavici Jirku Tomana. Ten se tam však ani neohřál, protože Mikel po 15 vteřinách pozdravil střídajícího gólmana Stouhala přesnou střelou do horního růžku. Teprve čtvrtý gól hostů probudil domácí k lepšímu výkonu. Těsně před koncem třetiny vstřelil kontaktní branku po krásné kombinaci Jakub Kostelník.

Poslední část odstartovali domácí velkým náporem a když Holaň pohotově uklidil odražený míček do brány bezmocného Kosara, bylo srovnáno. Další gól domácích diváci viděli v 50. minutě. Zátopek našel krásnou přihrávkou volného Kostelníka, který se nemýlil a poslal Kopřivnici do vedení. Ještě veseleji to pro domácí vypadalo o pět minut později, kdy si Kostelník se Zátopkem vyměnili role. Sotva však hlasatel ohlásil šestou branku domácích, přišla rychlá odpověď hostů. Kratochvíl šikovně prostrčil míček za Strouhala a drama bylo na světě. Těsné vedení Vikingové naštěstí uhájili i v závěrečné power-play hostů a po dvou porážkách dokázali opět naplno bodovat.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Hranice 6:6 (2:2,1:2,3:1)

Komentář trenéra Lukáše Soukala: "Po dvou porážkách jsme v dnešním utkání potřebovali bodovat. Začali jsme velice dobře, ale po 10 minutách se nám hra kompletně rozsypala. V poslední třetině jsme naštěstí dokázali navázat na naši hru a 3 body zůstávají doma".