HraniceFBC Vikings K.
1:8(0:4,0:2,1:2)
ne 28. 1. 2024 16:00 @ SC NAPARIA Hranice na Moravě, Národní liga, 19. kolo

Muži porazili Hranice a do play-off půjdou z 1. místa!

Vikingové si v Hranicích s chutí zastříleli a oplatili domácím porážku z prvního vzájemného utkání v letošním ročníku. Tři kola před koncem základní části si tak kopřivničtí florbalisté zajistili 1. příčku a do vyřazovací části Národní ligy budou mít nejvýhodnější pozici.

Hranice v první třetině nezachytily tempo utkání a vikingové toho dokonale využili. Po brankách Monsporta, Kusze, Malcha a Michny si Kopřivnice vypracovala pohodlný čtyřgólový náskok.

V prostřední části už bylo utkání vyrovnanější, ale skórovat se podařilo pouze kopřivnickým florbalistům. Pátou branku přidal v početní výhodě Michna a na 6:0 navyšoval Kusz.

Domácím nevyšel ani začátek poslední části. Sice na začátku ubránili oslabení, ale ve 46. minutě se připomněl svou ranou Kostelník a už to bylo o sedm. Alespoň čestný úspěch zaznamenali domácí až 59. minutě, když zkušeného Piňdáka překonal Kratochvíl. Poslední slovo ale měli vikingové. V poslední minutě se totiž trefil Kusz a stal se jediným třígólovým střelcem zápasu.

FBC Hranice - FBC Vikings Kopřivnice 1:8 (0:4, 0:2, 1:2)
branky: 59. Lubomír Kratochvíl - 6. Jan Monsport, 11. Tomáš Kusz, 12. Kryštof Malcho, 13. Lukáš Michna, 25. Lukáš Michna, 27. Tomáš Kusz, 46. Jakub Kostelník, 60. Tomáš Kusz; rozhodčí: Dominik Prosický - Matěj Vrablík; vyloučení: 4:3; využití: 0:1; diváků: 84; zásahy brankářů: Jakub Kosar 7, Šimon Nykl 9 - Martin Pinďák 14

Komentář domácích Rada Matěj (Trenér): Těžký zápas proti silnému soupeři. Kluci z Kopřivnice byli připraveni jak po fyzické stránce, tak po taktické stránce. U nás to tak veselé nebylo. Škoda první třetiny, kde nám soupeř odskočil, to se pak dohání těžko. Nedá se svítit, jedeme dál.

Komentář hostů Monsport Jan (Trenér): Dnes jsme tu přijeli s jasným cílem, a tím bylo odvést si tři body do Kopřivnice. To se nám díky plnění naší taktiky povedlo. V play-off budeme silnější. Děkujeme soupeři za zápas