FBC Vikings K.Slovan
5:2(1:1,3:0,1:1)
so 11. 2. 2023 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 21. kolo

Muži porazili Slovan a s předstihem si pojistili třetí místo!

Muži zvládli i druhé domácí utkání v řadě, když porazili Slovan Havířov 5:2 a do vyřazovací části půjdou ze třetí příčky.

Vikingové rozehráli zápas velice aktivně, ale díky mizerné koncovce nedokázali Havířovu výrazně odskočit. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1, když se oba týmy dokázali prosadit v přesilové hře.

Ve druhé části už defenzíva hostů na nápor Kopřivnice nestačila. Domácí zjednodušili hru třemi góly v řadě jim výrazně stouplo sebevědomí.

Na začátku třetí třetiny viděli diváci dva důležité momenty zápasu. Nejdříve zlikvidoval Strakoš poměrně přísně nařízené trestné střílení a v 55. minutě potrestal Kresta tvrdou ranou další vyloučení hostů. Vikingové měli utkání zcela pod kontrolou, ale po necelé minutě přišla hrubka v rozehrávce a po ní patřičný trest v podobě snížení na 5:2. Slovan pak dokonce na několik minut dokázal Kopřivnici zatlačit, ale na vyrovnání už prostě neměl šťávu.

FBC Vikings Kopřivnice - TJ Slovan Havířov 5:2 (1:1,3:0,1:1)

Komentář trenéra Filipa Bordovského: "Odehráli jsme těžké utkání do pevného obranného bloku. Ve druhé třetině se nám povedlo hru zjednodušit a postupně nám tam konečně začaly padat góly a to rozhodlo. Musím kluky pochválit za poctivě odpracovaný týmový výkon.