FBC PřerovFBC Vikings K.
5:6 po prodl.(1:1,3:2,1:2)
so 16. 3. 2024 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 3. kolo

Muži si po roce opět zahrají finále!

Dramatické třetí utkání mezi Přerovem a Kopřivnicí dospělo za vyrovnaného stavu 5:5 do prodloužení, které záhy rozhodl přesnou střelou od mantinelu Janek. Vikingové si tak podruhé v řadě zahrají o titul mistra Národní ligy.

Jako první se do vedení dostali vikingové, když ve 14. minutě zužitkoval trestné střílení Janek. Přerov srovnal v závěru první části zásluhou Gavallera.

Ve druhé třetině začali domácí aktivněji a po hezké kombinaci se ve 29. minutě dokonce dostali do vedení. Kopřivnická odpověď přišla ve 32. minutě, když poprvé v utkání skóroval Holaň. Ve 37. minutě doklepával Budník do prázdné brány a Přerov znovu odskočil. I toto vedení mělo jepičí život. Hladový Holaň se protáhnul kolem mantinelu až před bránu nedal gólmanovi nejmenší šanci. Poslední slovo ale v prostřední části měli domácí. Pavliš totiž svou střelu namířil přesně do horního růžku Pinďákovi brány.

Třetí třetinu začali kopřivničtí florbalisté fantasticky. Frýdl našel volného Holaně a ten svou třetí trefou v utkání srovnal. Ve 45. zapadla do kopřivnické brány Pavlišova dalekonosná střela a domácí už měli zase blíže k vítězství. Vikingům se podařilo vyrovnat až v poslední minutě, když riskovali hru bez brankáře. Odpovědnost na sebe vzal nejzkušenější kopřivnický hráč a kapitán v jedné osobě Kresta.

Prodloužení bylo velice krátké a pro domácí florbalisty mělo hořký konec. Rychlý protiútok zakončil přesnou střelou od mantinelu Janek a bylo rozhodnuto.

Kopřivnice celou semifinalovou sérii opanovala 3-0 na zápasy a nyní se může připravovat na finále, které začne v sobotu  30. března a vikingové budou mít v prvních dvou zápasech výhodu domácího prostředí. Soupeř Kopřivnice vzejde z dvojice Torpedo Havířov - Lions Zlín. Po třech utkáních má k postupu blíže Havířov, který vede 2-1 na zápasy.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice 5:6p (1:1,3:2, 1:2, 0:1)
branky: 20. Noel Gavaller, 29. Filip Hrabal, 37. Adam Budník, 39. Jonáš Pavliš, 45. Tomáš Hořecký - 14. Tomáš Janek, 32. Ondřej Holaň, 37. Ondřej Holaň, 41. Ondřej Holaň, 60. Jakub Kresta, 61. Tomáš Janek; rozhodčí: Jakub Krátký - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 260; zásahy brankářů: Václav Raška 12 - Martin Pinďák 18

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Z play down do semifinále proti nejlepšímu týmu ligy. Nemáme se za co stydět, skvělá práce od nás. 3:0 trochu kruté, ale největší rozdíl je v kvalitě zakončení. Na tom musíme do budoucna zapracovat. Vrátíme se ještě lepší, všechno je před náma. Díky všem za sezónu.

Komentář hostů Soukal Lukáš (Trenér): Dnes jsme si dali cil tuto sérii ukončit a to jsme splnili, takže za mě velká pochvala. Sérii jsme vyhráli 3-0, ale tento stav vůbec neodpovídá průběhu. Přerov hrál velice aktivní a rychlý florbal a byl více než vyrovnaným soupeřem. My jdeme dál a těšíme se na finále. Děkujeme soupeři za férovou sérii a naším divákům za podporu.