Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
TřinecFBC Vikings K.
2:6(1:2,0:2,1:2)
so 28. 10. 2023 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 8. kolo
267_20231028_203902.jpg

Muži uspěli v Ocelovém městě!

Vikingové nováčka z Třince nepodcenili a po velmi slušném výkonu v útoku i obraně si zaslouženě odvezli všechny body.

První třetina byla herně velice vyrovnaná, ale na branky jí vyhrála těsně Kopřivnice. Na Kostelníkův gól z 6. minuty utkání odpověděl za domácí na začátku 9. minuty Szkandera. Vedení si vikingové vzali zpátky na konci 14. minuty, když Kostelník našel křižnou nahrávkou volného Jirku Tomana.

Ve druhé třetině Kopřivnice náskok ještě dvakrát zvýšila. Nejdříve domácí obraně utekl rychlonohý Frýdl a ve 34. minutě tečoval Jankovo nahození pozorný Honza Toman.

Závěrečnou část měli kopřivničtí florbalisté ve své režii a to i díky tomu, že se domácí v koncovce po celou dobu trápili. Pátou branku přidal v 55. minutě Janek a o šestou se postaral o minutu později Monsport, který svou střelu navedl přesně do horního růžku. Dvacet vteřin před koncem korigoval třinecký Janáč na konečných.

Komentář trenéra hostů Lukáše Soukala: "Věděli jsme, že nás dnes nečeká nic jednoduchého. Osobně považuji Třinec za černého koně soutěže. První třetina byla velice vyrovnaná a žádný z týmů neměl herní převahu. Od druhé třetiny si troufnu říct, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Děkujeme soupeři za pěkný zápas a fanouškům za podporu".

Komentář trenéra domácích Jiřího Kajfosze: "Na naše poměry jsou 2 vstřelené góly hrozně málo. Technicky nám to dnes vůbec nesedlo, chyběl tlak do brány, 2 góly jsme soupeři "darovali" hrozným bráněním standardek. Některé situace pořád řešíme moc Divizně. Máme ale dostatek sebereflexe a postupně tyto chyby z nezkušenosti odbouráváme. Myslím, že to dnes bylo hratelné, ale vzhledem k předvedenému výkonu to na body nebylo. Gratuluji soupeři k výhře".