TorpedoFBC Vikings K.
4:6(0:3,2:1,2:2)
so 25. 3. 2023 18:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 5. kolo

Muži v Havířově zaslouženě vyhráli a zahrají si finále!

Vikingové, mohutně podporování velmi početným kopřivnickým kotlem, udělali v Havířově vítěznou tečku za semifinalovou sérií a zahrají si finále Národní ligy.

První třetina byla pod taktovkou Kopřivnice, která do zápasu nastoupila velice aktivně a domácí se museli v obraně otáčet. Aktivní hrou si vikingové vysloužili první přesilovku, kterou na začátku páté minuty potrestal Opatřil. O dvě minuty později se prosadil nikým nehlídaný Socha a domácí už měli dvougólové manko. V poledních pěti minutách se Havířov herně zvedal, ale těsně před koncem neuhlídali domácí neposedného Janka, který se prokličkoval přes celé hřiště a při zakončení byl zastaven až za cenu faulu. Následné trestné střílení proměnil Nehera, který uzavřel skóre po první části na 0:3.

Ve druhé třetině vikingové promarnili početní výhodu a Torpédo začalo trochu kousat. Kritická chvíle utkání přišla ve 32. minutě, kdy se domácí dokázali dvakrát prosadit po skrytých střelách z dálky Rezáče a Kučery a dostali se zpět do zápasu. Vikingové krizi přečkali a na konci třetiny opět odskočili, když se pohotovou střelou do horního růžku prosadil Janek.

Radost kopřivnických fanoušků pokračovala v i poslední části, když se ve 47. minutě se po rychlém protiútoku prosadil Nehera. Havířovští ale na pátou branku dokázali rychle odpovědět, když ve 49. minutě vymetl šibenici pro změnu Feber.  Následnou snahu o vyrovnání kopřivnická obrana ustála a hrozila z brejků. Tři minuty před koncem odvolali  domácí gólmana a následnou powerplay umocnilo ještě vyloučení Kubátka, který byl na začátku 59. minuty vykázán za nedovolené vrážení. Havířovské přesilovka byla naštěstí bezzubá a navíc neposedný Janek opět zlobil. Utekl s míčkem přes celé hřiště a nabídnul šanci skórovat Kostelníkovi, který si, 23 vtřetin před koncem, s prázdnou bránou hravě poradil. Teď už bylo jasné, že do finále postoupí Kopřivnice a nic na tom nezměnilo ani nařízené trestné střílení, po kterém uzavřel skóre utkání Rezáč na konečných 4:6.

Ve finále se Vikings utkají s Opavou. Série začíná již příští víkend v Opavě.

Torpédo Havířov - FBC Vikings Kopřivnice 4:6 (0:3,2:1,2:2)stav série 2:3

Komentář domácích Pěgřimek Lukáš (Trenér): "Těžko se hledají slova. Neúspěch bolí, ale je to zkrátka součást života, kterou musíme přijmout a poučit se z ní. Kopřivnice dnes byla po celý zápas o krok před námi a zaslouženě zvítězila. Nezbývá nic, než popřát hodně štěstí do finále. Měli jsme nastavené cíle, sezóna se vyvíjela určitým způsobem a my jsme střídali výkony jak na sinusoidě. Musíme si teď hlavně odpočinout, vypnout od florbalu a poté střádat plány na další sezónu. Děkuji všem fanouškům, rodinným příslušníkům a členům za podporu během celé sezóny".

Komentář hostů Soukal Lukáš (Vedoucí): "Fantastický zápas jako celá série, jsme velice šťastní, že jsme dokázali vyřadit favorita a naše cesta pokračuje dál. Rád bych poděkoval celé kabině za neskutečné výkony během celé série a také naším skvělým fanouškům, kteří nám dokázali udělat v Havířově domácí prostředí. Děkujeme také soupeři, který hrál výborně všech 5 zápasů".