FBC PřerovFBC Vikings K.
5:7(0:0,2:2,3:5)
ne 30. 10. 2022 17:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 8. kolo

Muži v Přerově potvrdili roli lídra!

Vikingové se s aktuálně předposledním týmem Národní ligy pořádně zapotili, ale díky skvělému finiši v poslední třetině nakonec berou z utkání všechny body.

V první části předvedli obě mužstva kvalitní výkon a šance se střídaly na obou stranách. Vikingové v 11. minutě promarnili trestné střílení a o něco později nedokázali využít ani dvouminutové vyloučení domácích a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

Na začátku druhé periody dostal výhodu přesilové hry pro změnu Přerov, ale ani domácím se v přesilové hře nepodařilo skórovat. Jako první se mezi úspěšné střelce zapsal Kubátko ve 27. minutě. Domácím se však podařilo v čase 35:42 srovnat. Po minutě a půl navíc při signalizovaném vyloučení dostal Přerov do vedení svou druhou brankou v zápase Šefčík. Minutu před druhou sirénou srovnal Jan Toman do šaten se tak šlo opět za vyrovnaného stavu.

Přerov kousal i v poslední třetině.  Po rozehrávce z rohu zkompletoval Šefčík hattrick. Naštěstí ještě v první polovině třetí části hosté srovnal skóre Lichnovský. Domácí se zanedlouho opět ujali vedení. Svou čtvrtou branku v zápase vstřelil neuvěřitelný Šefčík. Vikingové se však nenechali zlomit a rychle srovnali, když se v zápase konečně prosadil Janek. Náslendě se domácím rozpadla obrana a v krátkém rozmezí  skóroval dvakrát Kubátko a po něm Jan Toman, který už navyšoval na rozdíl tří branek. Na konečných 5:7 snížil v power-play Tomáš Hořecký.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice 5:7 (0:0,2:2,3:5)

Komentář trenéra Lukáše Soukala: "Dnes velice obtížné utkání se soupeřem, který prokázal vysokou kvalitu. Do kabiny míří poděkovaní za posledních 10 minut, kde jsme díky bojovnosti překlopili zápas na naší stranu".