AsperFBC Vikings K.
8:11(1:5,4:2,3:4)
so 2. 12. 2023 19:00 @ SH Gymnázium Šumperk, Národní liga, 13. kolo

Muži zvládli gólovou přestřelku v Šumperku!

Kopřivnice zvládla těžké utkání v Šumperku a stále se drží na špici Národní ligy.

Asper doma začal utkání velmi dobře a už v první třetině šel díky Trávníčkovi do vedení. V dalším průběhu ale domácí totálně selhali v obraně a  do konce třetiny Kopřivnice vývoj zápasu otočila a postupně si vypracovala pohodlný čtyřbrankový náskok. Do zápisu se postupně zvěčnili Kusz, Tomáš Janek, Michna, Ben Janek a Lichnovský.

Do druhé části obě družstva vystřídali gólmany. Na straně Vikings uvolnil Strouhal místo Strážnickému a v bráně domácích debutoval v Národní lize Juráň. Na konci 24. minuty se po velmi pohledné akci prosadil Socha, který přidal už šestou branku. To se ale zjevně nelíbilo Trávníčkovi, který se postaral o bleskovou opověď domácích. Další korekce skóre pak přišla ve 29. minutě, když se po samostatné akci přesně trefil Pírek. Rozjetý Šumperk pak na chvilku uklidnilo duo Holaň-Socha, po jejichž povedené akci, musel Juráň lovit další míček ze své klece. Ani stav 3:7 ale dlouho nevydržel, protože ve 32. minutě se mezi střelce zapsal šumperský Mrázek. Na rozdíl dvou gólů pak domácí přiblížil na začátku 38. minuty Trávníček a kopřivnický náskok byl najednou poloviční.

Když v 44. minutě přidal osmou branku Holaň, mohlo být hotovo. Jenže i tentokrát se domácí dokázali vzpamatovat. V 52. minutě přidal už svůj čtvrtý zásah v utkání Trávníček a na rozdíl jediné branky se dostal Asper po přesném zásahu  Pírka z voleje na začátku 54. minuty. Poslední minuty utkání se pak proměnili doslova v přestřelku. V 57. minutě vrátil Kopřivnici dvougólové vedení Jirka Toman. Šumperk na nic nečekal a okamžitě si vyžádal oddechový čas a v následné power-play dokázal díky Venoušovi rychle skórovat. Šance na srovnání ale nakonec zhatil Lichnovský, který v 59. minutě přidal desátý gól a definitivní tečku přidal symbolicky v poslední minutě Nehera.

Komentář trenéra domácích Matěje Petra: "Dnes jsme měli i přes první vstřelený gól hrůzostrašný vstup do utkání a chvíli to vypadlo, že dostaneme slušnou nálož. Obdivuhodně jsme se ale dokázali vrátit do zápasu a postupně jsme snížili až na rozdíl jediné branky a dokonce jsme měli vyloženou šanci na vyrovnání. Z tohoto pohledu musím kluky ocenit, že se kousli a že jsme zápas neodevzdali zadarmo. Bohužel ale body zase nemáme. Dnes mě ale víc než ztráta bodů trápí dnešní dvě zranění. Snad se dáme do příští soboty nějak dohromady. Ocenit musím Frantu Juráně, pro kterého to byla dnes mezi tyčemi v áčku úplná premiéra. Děkuji soupeři, divákům i rozhodčím za zápas".

Komentář hostů Lukáše Soukala: "Dnes jsem velice rád za výhru, přestože máme početnou marodku, tak se nám podařilo urvat tři body, což je hlavní. Dále mě těší, že naší mladí hráči ukázali, že se s nimi musí počítat a utkání zvládli výborně. Co se týče samotného zápasu, tak to byl spíše zápas pro diváky, ve kterém padlo mnoho branek. Nám se podařil pouze úvod zápasu, jinak od druhé třetiny to byla docela blamáž. Děkujeme soupeři za hru".