FBC Vikings K.Aligators
10:6(1:3,3:1,6:2)
so 6. 1. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 16. kolo

Mužská premiéra v nových dresech dopadla výborně!

Vikingové první utkání v novém roce nezačali nejlépe, ale s přibývajícími minutami se postupně probudili ze zimního spánku a v nové sadě dresů otočili zápas proti Aligátorům.

V první třetině byli na hřišti mnohem aktivnější hosté a po zásluze šli rychle do vedení, když ve 3. minutě překvapil přimrzlou obranu Kopřivnice Zbořil. Vikingové vyrovnali díky kuriózní vlastní brance Klimeše v 9. minutě. Aligátoři ale rychle odpověděli, když po rozehrání rohu přidal svůj druhý zásah Zbořil. V 16. minutě si vlastní branku připsal i kopřivnický kapitán Kresta a hosté už vedli o dva góly.

Druhou část odstartovali domácí mnohem lépe a postupně se probouzeli ze zimního spánku. Ve 24. minutě se od mantinelu prosadil Toman a ve 27. minutě vyrovnal po po povedené kombinaci Monsport. Aligátoři ale dokázali opět rychle odpovědět a zásluhou Zouhara šli opět do vedení. Ve 31. minutě vykázali rozhodčí na trestnou lavici Konstanta za sekání a domácí nabídnutou příležitost využili. Lichnovský po křižné přihrávce vyslal svou dělovku do poloprázdné brány a bylo vyrovnáno.

Třetí třetinu odstartoval Holaň, který po 11 vteřinách vymetl šibenici a poprvé v zápase poslal domácí do vedení.  Ve 48. minutě využil Jan Toman i druhé vyloučení hostů a Kopřivnice už vedla o dvě branky. Brankář hostů Horník si navíc při zákroku natáhnul sval a do brány musel náhradník Polák. Hosté ale bojovali dál a vyplatilo se. V 51 minutě našel z poza brány Vaverka Líznara a ten už jen pohodlně zasunul míček do kopřivnické brány. V 54. minutě vikingové neubránili další secvičenou rozehrávku z rohu a úplně volný Doupovec vyrovnal. Kopřivničtí mladíci ale drama nepřipustili. Hned v 55. minutě vrátil vedení na stranu Vikings Kusz. Další úder přišel zařídil přesnou ranou Socha v 58. minutě. Následně se výstavní ranou do šibenice trefil Michna a  tečku na závěr přidal Janek.

FBC Vikings Kopřivnice - Aligators Klobouky 10:6
branky:
9. Adam Klimeš, 24. Jan Toman, 27. Jan Monsport, 32. Adam Lichnovský, 41. Ondřej Holaň, 48. Jan Toman, 55. Tomáš Kusz, 58. Robert Socha, 59. Lukáš Michna, 60. Tomáš Janek - 3. Pavel Zbořil, 10. Pavel Zbořil, 16. Jakub Kresta, 28. Matyáš Zouhar, 51. Tomáš Líznar, 54. Adam Doupovec; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Adam Strouhal 24 - Ondřej Horník 15, Samuel Polák 3; po třetinách: 1:3, 3:1, 6:2;