Naše nejmenší děvčata v kategorii ELÉVKY okusila atmosféru oficiálního turnaje

I přesto, že kategorii elévek nemáme letos přihlášenou do soutěže, dostali jsme příležitost zastoupit tým FBC Letka na turnaji který se konal 26.února v Olomouci a jelikož máme letos hodně nových a mladých hráček, byli jsme za nabídku rádi a přijali jsme ji.

První dva zápasy proti Vítkovicím a Přerovu byly jako přes kopírák. V obou zápasech naše holky vedly, poté hrály se soupeřkami vyrovnanou partii, ale v závěru se štěstí přehouplo na soupeřovou stranu a oba zápasy skončily 2:4. Třetí utkání proti Olomouci A skončilo nezdarem 0:5 a holky na tom byly s náladou i energií bídně, což si bohužel přenesly i do začátku posledního utkání s Olomoucí B. Soupeřky už vyhrávaly o tři branky, ale 4 minuty před koncem přišla vzpruha v podobě prvního gólu a nebylo to jen tak něco obyčejného. Gól byl pro Vikings holky jako adrenalinová injekce přímo do svalu a začaly se dít věci. Ty naše malé elévky, které hrály tři předešlé utkání ustrašené a bojácné, najednou válcovaly Olomouc ve všech ohledech. Byly rychlejší, bojovnější, dravější, prostě lepší a zaslouženě rychle přidaly kontaktní branku, což jejich sebevědomí ještě víc nakoplo a za nedlouho vyrovnaly na konečných 3:3.

Strhující závěr turnaje zakončený remízou, která měla aspoň teda pro nás příchuť výhry ukázal, že to v našich holkách je a jen to dříme. Potom, co v závěru předvedly, běda soupeřům. Když se to holky naučí v sobě probudit od první minuty turnajů....

Velká pochvala novým hráčkám, které porazily trému z prvního turnaje a bojovaly až do poslední minuty. Jmenovitě: Julča a Natka Rubáčovy, Anitka Koláčková, Sofča Hajníková a Štěpánka Bačová a gratulace k prvnímu důležitému klubovému gólu pro Nelču Kotrlovou.