FBC Vikings K.P.E.M.A.
6:3(3:0,1:2,2:1)
so 9. 9. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 1. kolo

Omlazená Opava na Vikingy nestačila

Utkání loňských finalistů Národní ligy Kopřivnice s Opavou ovládli domácí v poměru 6:3 a své první vychytané vítězství mohl s týmem oslavit i velezkušený navrátilec Martin Piňdák.

První třetina se domácím povedla na jedničku. Aktivní hrou a pestrou kombinací dostali hosty pod tlak, který vyústil v pohodlné tříbrankové vedení.

Do prostřední části však kopřivničtí florbalisté vstoupili poněkud laxně, a i když ještě v přesilové hře Honza Toman navyšoval na čtyřbrankový rozdíl, Opava se rychle oklepala a do konce třetiny hned dvakrát skórovala.

Začátek poslední části byl pro domácí doslova hororový. Po zbytečné chybě se hosté chopili míčku, který následně do odkryté brány pohodlně  uklidil opavský Šimera. Kontaktní branka naštěstí domácí probrala a zase začali být na hřišti aktivnější. Klid na hokejky přinesla pátá trefa, kterou Jiří Toman srovnal sourozenecké statistiky a definitivní podobu výsledku vystřelil agilní Lukáš Michna.