Panteři v Kopřivnici urvali postup!

Vikingové v poháru končí. Ve včerejším utkání nestačili na superligové Otrokovice 3:5.

Kopřivnice už dlouho nezažila konfrontaci s týmem z nejvyšší soutěže, ale ve včerejší pohárové bitvě rozhodně obstála.

Na začátku zápasu hráli domácí s přílišným respektem a Panteři toho dokázali využít a rychle odskočili do dvoubrankového vedení. Teprve potom se začali Vikingové osmělovat a do konce první třetiny dokázali zásluhou Michny snížit na 1.2.  Na začátku druhé třetiny šokoval hosty vyrovnáním Kostelník. Obraz hry se změnil a zaplněná Vikings Aréna hnala domácí za obratem. Kopřivnice byla aktivnější a její rychlé kontry nedokázali otrokovičtí eliminovat.  Obrat dokonal Jan Toman v přesilové hře. Do konce druhé třetiny se podařilo Otrokovicím srovnat zásluhou Jurčíka na 3:3. Ve třetí části se hrálo nahoru a dolů. Ve 47. minutě však domácí chybovali na středu hřiště a Nehila střelou od mantinelu doslova dotlačil míček za brankovou čáru. Vikingové se v závěru pokoušeli vyrovnat v power-play, ale hosté se dokázali dobře bránit a Červenka přidal poslední branku do prázdné brány. Sen o postupu se Kopřivnici rozplynul, ale za předvedený výkon se rozhodně nemusí stydět.

FBC Vikings Kopřivnice - PSG PANTHERS Otrokovice 3:5 (1:2,2:1,0:2)

Komentář trenéra Lukáše Soukala: "Kluci dneska předvedli, že florbal hrát opravdu umí, děkuji hráčům za odmakaný výkon a našim skvělým fanouškům za bouřlivou atmosféru".