FBC Vikings K.P.E.M.A.
7:2(1:0,4:0,2:2)
so 8. 4. 2023 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 4. kolo

Po čtvrtém utkání zvedli Vikingové nad hlavu vítězný pohár!

Vikingové ve čtvrtém utkání dominovali ve všech aspektech hry a nakonec si v přeplněné Vikings aréně mohli užívat obrovskou euforii vítězství a zisk mistrovského titulu v Národní lize.

Pro celý vývoj utkání byla nejdůležitější první část, ve které byla Opava lepším týmem, ale nedokázala skórovat. To domácí byli úspěšnější a díky Holaňovi se v 10. minutě dostali do vedení.

Druhá třetina byla zcela v režii domácích. Nejdříve Opatřil pohotovou dorážkou využil přesilovku a krátce potom nechal Kubátko nesobecky skórovat Kostelníka. Rozjetá Kopřivnice pak ubránila nesmyslné vyloučení Lichnovského, který pod vlivem adrenalinu zbytečně oplácel. V polovině zápasu se do trajektorie tvrdé Krestovi rány připletl, šikovnou tečí, Kubátko a domácí už vedli o čtyři branky. Pátou branku přidal Nehera z tresného střílení, a protože domácí ubránili i další oslabení, skóre se už do konce druhé části nezměnilo.

V poslední části už museli hosté riskovat. Od 48. minuty odvolali brankáře a zkoušeli štěstí s šesti hráči v poli. Bylo to určitě správné rozhodnutí, protože během jedné minuty se hned dvakrát prosadil střelec Šebesta. Navíc v 54. minutě byl poměrně přísně vyloučen Kostelník. Domácí ale klíčový moment zvládli. Čas utíkal a opavským střelcům už chyběla v zakončení přesnost. V 59. minutě odebral hostům míček Socha a po jeho nahrávce ho do odkryté klece snadno uklidil Toman. Definitivní pojistku pak přidal do prázdné brány Opatřil a mohlo se slavit.

Oba týmy si za celou finálovou sérii zaslouží velké uznání a poděkování patří i fanouškům obou týmů, kteří všem aktérům vytvořili skvělou atmosféru.

FBC Vikings Kopřivnice - S.K. P.E.M.A. Opava 7:2 (1:0,4:0,2:2) konečný stav série 3:1

Branky: 10. Ondřej Holaň, 22. Daniel Opatřil, 23. Jakub Kostelník, 32. Ondřej Kubátko, 32. Martin Nehera, 59. Jan Toman, 59. Daniel Opatřil - 48. Jiří Šebesta, 49. Jiří Šebesta; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 3:1; využití: 1:0; diváků: 503; zásahy brankářů: Jakub Strakoš -2 - Kryštof Bezděk -5

Komentář domácích Soukal Lukáš (Vedoucí): "Prvně bych rád poděkoval Opavě za skvělou, velice vyrovnanou a hlavně férovou sérií. Přeji Opavě úspěšnou baráž a postup do první ligy, protože si to určitě zaslouží za celou sezonu, ve které předváděla konzistentní výkony a zaslouženě ovládla základní část. Nyní trošku o nás. Dnes velký den pro celou organizaci Vikings. Rád bych poděkoval celému vedení Vikings za perfektní vedení organizace. Velké poděkování patří všem členům A-týmu za celou sezonu. V průběhu sezony jsme měli lepší i horší pasáže, ale vždy jsme se dokázali zvednout a ukázat velký morál, sílu a srdce.. Kluci této sezoně toho obětovali spousty, svůj volný čas, čas se svoji rodinou atd. Nyní, ale vidíme, že vše dávalo smysl a troufnu si říct, že jsme zaslouženě zvedli pohár nad hlavy. Velké poděkování patří také fanouškům, členům rodin, a všem kategoriím organizace Vikings za ohromnou odporu v průběhu celé sezony, protože bez Vás bychom to nedokázali".

Komentář hostů Černín Vladimír (Vedoucí): "Gratulujeme Kopřivnici k vítězství, jedeme dál. Díky všem přítomný. Ahoj Čau".