Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
VikingsPetrovice
4:2(1:0,1:0,2:2)
so 4. 2. 2023 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 20. kolo
192_20230204_232954.jpg

Po třech kolech se muži konečně dočkali vítězství!

Vikingové zvládli přímý souboj o třetí příčku s Petrovicemi a ukončili tak tři kola dlouhé čekání na výhru.

Kopřivničtí florbalisté se od úvodního buly rozhodli hrát velice aktivně a rychle si vytvořili několik dobrých příležitostí ke skórování. Nicméně se potvrdilo, že proměňování šancí v posledních utkáních Vikingům moc nejde a Petrovická obrana úvodní nápor ustála a občas dokonce vyrazila z obranného bloku do protiútoku prověřit schopnosti Kopřivnického brankáře Strakoše. Na začátku 11. minuty utkání Vikingové špatně střídali a darovali hostům první přesilovku, se kterou však petrovičtí naložili prachbídně. Čekání diváků na první gól ukončil až v 18. minutě zápasu Lichnovský, který přesnou přízemní střelou zužitkoval početní výhodu.

Na začátku druhé třetiny hosté trestuhodně promarnili i druhou početní výhodu. Oba týmy pak ve velkém tempu předváděli hurá florbal s velkým množstvím chyb a šance se střídali na obou stranách. Divákům se to jistě muselo líbit, ale co na to trenéři? V 39. minutě uklidnil situaci Jan Toman, který přesnou ranou proměnil i druhou kopřivnickou přesilovku a Vikingové se dostali do dvojnásobného vedení.

Poslední třetina přinesla nečekanou a velmi dramatickou zápletku. Začátek si Vikingové pohlídali a dokonce ve 44. minutě odskočili na tříbrankový rozdíl, když se podruhé v zápase prosadil Honza Toman a vše naznačovalo, že to domácí už bez problémů zvládnou. Ovšem ve 45. minutě se hostům podařilo využít zmatků v kopřivnické obraně a s notnou dávkou štěstí dopravili míček až do brány. Uplynulo sotva 11 vteřin a petrovický Homola krásnou ranou z poloviny hřiště vymetl pravou šibenici bezmocného Strakoše a drama bylo na světě. Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře. V 54. minutě situaci uklidnil čtvrtým zásahem Socha a poslední minuty si už kopřivničtí pohlídali a bez úhony přečkali i závěrečnou power-play.   

FBC Vikings Kopřivnice - Z.F.K. Petrovice 4:2 (1:0,1:0,2:2)

Komentář domácích Soukal Lukáš (Vedoucí): "Dnes musím poděkovat klukům za důležité tři body. Celý tým dnes podal výborný výkon a také nás podržel skvělý gólman. Bohužel i dnes jsme se trápili v koncovce"