355_20240527_220024.jpg

Pohádkový konec sezóny

Velice nabitý konec sezóny měli starší žáci. Zúčastnili se turnaje v Ostravě, zakončili sezónu a střihli si zápas proti rodičům.

ZAKONČENÍ SEZÓNY 
Zakončení sezóny starších žáků proběhlo 11. května. Bylo spojeno také se zakončením sezóny starších žaček a mladších žáků. Příjemné posezení s rodiči a dětmi se konalo ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici. Všichni si mohli opéci špekáček, pivo a limo teklo proudem a o aktivity nebylo nouze. Kluci, holky a rodiče si zahráli badminton, fotbal nebo také stolní tenis. Počasí bylo objednáno skvěle a vyšlo na výbornou. 

OSTRAVSKÉ HRY

Starší žáci se od pátku 24. května do soboty 25. května zůčastnili florbalového turnaje Ostravských her. Turnaj si jeli starší žáci užít a nasát atmosféru velkých zápasů. Ve skupině se utkali s Vítkovicemi, které porazili 5:4 (3x Heuer, 2x Myslikovjan), s Hornets Brno 3:1 (Gotthard, Kostelník, Venclík) a také s TJ Kobylisy 4:1 (Kostelník, Venclík, Šrámek, Štěpán V.). Skupinu tedy opanovali starší žáci bez ztráty bodu. V prvním kole play-off se starší žáci utkali s Troopers, které taky porazili, 3:2 (2x Venclík, Heuer). Ve druhém kole play-off na starší žáky čekal aktuální mistr ligy starších žáků a to Hattrick Brno. Vikingové chtěli na turnaji překvapit a silného soupeře porazit. Částečně se jim to povedlo, protože v utkání dvakrát vedli. Ovšem jejich nedisciplinovanost je potrestala a po sérii několika vyloučení nakonec mistrovi podlehli pouze 4:2 (2x Venclík). Během turaje měli starší žáci také volný čas, který naplno využili. V pátek se vypravili do ZOO, kterou si i přes nepříznivé počasí prošli. V sobotu zvolili také skvělou aktivitu a zahráli si LaserGame. Na turnaji výborně reprezentovali klub a předvedli opravdu famózní výkony. 

TRÉNINK S RODIČEMA

Předposlední trénik sezóny si staší žáci zpříjemnili utkáním proti rodičům a trenérům. Hojnou účast, doplnil také David Pastrňák. Utkání se neslo v příjemném duchu a již od začátku utkání byli ve vedení mlaďoši, tedy starší žáci a starší žačky. Ovšem zkušenosti zůstaly na straně rodičů a trenérů a skoro prohrané utkání v závěru zvrátili a zvítězili, také díky zlaté trefě již zmíněného PASTY.