FBC PřerovFBC Vikings K.
5:4 po prodl.(1:2,2:0,1:2)
so 13. 1. 2024 18:00 @ SH SK START PŘEROV, Národní liga, 17. kolo

Přerov mužům ukončil vítěznou šňůru

Sedm utkání v řadě nepoznali vikingové hořkost porážky. Každá série ale někdy končí a po zápase v Přerově se muži museli sklonit před výkonem domácích, kteří je nakonec přetlačili v prodloužení.

Kopřivnice vstoupila do zápasu v chladné přerovské hale velmi dobře a po brankách Sochy a Frýdla v 15. minutě odskočila na dvoubrankový rozdíl. Odpověď domácích však přišla velice rychle, když po 30 vteřinách snižoval Gavaller.

I do druhé třetiny naskočili vikingové aktivněji, ale žádnou branku nepřidali. Naopak domácí dokázali ve 27. minutě využít Jankovo vyloučení a bylo srovnáno. Střelec vyrovnávací branky Ševčík pak zaúřadoval ještě o  5 minut později a poslal Přerov do vedení.

Začátek poslední části patřil domácím a když v 50. minutě navyšoval Hrabica už na 4:2, nevypadalo to pro Vikings moc dobře. Šanci vykřesal v 55. minutě Janek, který tak odčinil své vyloučení. Na konci 58. minuty si Kopřivnice vyžádala oddechový čas a v následné power-play se podařilo srovnat. 28 vteřin před koncem se prosadil Holaň a poslal zápas do prodloužení.

Obrat už ale vikingové nedotáhli. V čase 62:41 se trefil Zbránek a získal pro domácí bod navíc.

FBC Přerov - FBC Vikings Kopřivnice 5:4p
branky: 16. Noel Gavaller, 27. Maxim Šefčík, 32. Matěj Ševčík, 50. Michal Hrabica, 63. Matyáš Zbránek - 15. Robert Socha, 15. Vojtěch Frýdl, 55. Tomáš Janek, 60. Ondřej Holaň; rozhodčí: Tomáš Humeňanský - Michal Minařík; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 89; zásahy brankářů: Zdeněk Raška 29 - Martin Pinďák 18; po třetinách: 1:2, 2:0, 1:2, 1:0

Komentář domácích Kořený Michal (Trenér): Dnes super výkon, skvělá obrana a nasazení. Jen tak dále. Trochu trápí ztracený bod, ale zlepšený výkon je pozitivní.

Komentář hostů Soukal Lukáš (Trenér): Dnes ve stylu NHL Winter Classic, na hale byla pořádná kosa a hráčům nebylo co závidět. Co se týče zápasu, tak v první třetině jsme byli aktivnější. V druhé třetině soupeř do toho začal šlapat a my jsme začali vytvářet zbytečné chyby. Soupeř dnes zaslouženě bere bod navíc a my se z toho musíme poučit. Děkujeme soupeři, rozhodčím, divákům.