FBC Vikings K.Torpedo
3:2 po prodl.(2:2,0:0,0:0)
so 30. 3. 2024 18:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 1. kolo

První finálový bod vystřelil Kopřivnici v prodloužení Socha!

Úvodní zápas finálové série rozhodlo až prodloužení, ve kterém obrana hostů neuhlídala rychlý výběh Sochy zpoza brány a kopřivnický obránce přesnou ranou do horního růžku rozveselil domácí fanoušky.

Utkání začali lépe havířovští florbalisté a už v 1. minutě se dostali po Šulcově střele do vedení. Vikingové vyrovnali o dvě minuty později, když za bezmocného Vilíma dorážel nejproduktivnější střelec play-off Holaň. Ve čtvrté minutě Havířov znovu odskočil. Osamocený Peřka měl příliš prostoru ke střele a z osmi metrů překonal Pinďáka. Hosté byli aktivnější, ale domácí se zvedli v početní výhodě, když si menší trest za hrubost odpykával Kraus. Krátce po vypršení trestu se přízemní střelou prosadil Kostelník a bylo srovnáno.

Od druhé třetiny se karta obrátila a aktivnější byli vikingové. Hosté hrozili spíše z brejků. Ani jeden tým se však nedokázal gólově prosadit a když v poslední minutě zlikvidoval Vilím i vyloženou šanci Kuszovi, bylo jasné, že utkání půjde do prodloužení.

V prodloužení se nakonec štěstí přiklonilo na stranu domácích. Obrana hostů na okamžik zaspala a neuhlídala pohotový výběh Sochy zpoza brány, který kopřivnický obránce zakončil nechytatelnou ranou do horního růžku.

Druhé finálové utkání se hraje v neděli 31.4. od 18:00.

FBC Vikings Kopřivnice - Torpedo Havířov 3:2p (2:2, 0:0, 0:0) stav série 1:0
branky: 3. Ondřej Holaň, 11. Jakub Kostelník, 69. Robert Socha - 1. Martin Šulc, 4. Kamil Peřka; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:2 + Václav Jurdzin OS; využití: 0:0; diváků: 455; zásahy brankářů: Martin Pinďák 19 - Vojtěch Vilím 27

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Nádherný úvodní zápas finálové série. Musím uznat, že Havířov byl první třetinu lepší a my jsme měli více štěstí než rozumu. Od druhé třetiny si myslím, že jsme do toho šlápli a byli lepším týmem. První bod ale pro nás nic neznamená, zítra jdeme od nuly a už od první minuty. Děkujeme.

Komentář hostů Kohút Rostislav (Trenér): Myslím že se diváci bavili. V zápase byl náboj, emoce a hodně šancí na obou stranách. My jsme ty největší měli v první třetině a pak nás trochu zabrzdilo oslabení a soupeř těch šanci měl nakonec více. Zápas probíhal dle očekávání a nebude to v sérii jiné. Musíme se na některé situace připravit lépe a s některými se smířit. V něčem jsme dnes byli lepší my a v něčem zase soupeř. Vždy bude záležet na tom, kdo vytěží ze svého více. Dneska to byl soupeř a vede tak 1:0. Těšíme se na zítra. Děkujeme naším fantastickým fanouškům za podporu, zítra to splatíme ještě větším nasazením.