357_20240708_221934.jpg

Rozlosování celostátních a regionálních soutěží a Poháru ČF

V Brně 16. června proběhl tradiční losovací aktiv celostátních soutěží. Do ročníku 2024/2025 bylo přihlášeno celkem 10 družstev.

Rozlosování celostátních soutěží probíhá tradičně v Brně za účasti jednotlivých zástupců klubů. Po vítězství v národní lize a obhajobě z minulého roku, byl tým mužů přihlášen do 1. ligy. Na poslední chvíli před losovacím aktivem došlo ještě ke změně účastníků v 1. lize. Vzhledem k dojezdovým vzdálenostem jednotlivých účastníků 1. ligy došlo k dohodě všech týmů. Nebylo tedy nutné do Brna cestovat. Byla zvolena pozice A4, která zajišťuje zahájení soutěže 1. ligy na domácí půdě.

První utkání nové sezóny 2024/25 se uskuteční 7. nebo 8. září na hale SOU v Kopřivnici. Prvním našim soupeřem bude Florbal Primátor Náchod, který prohrál finále národní ligy skupiny západ proti Slávii Plzeň. V baráži o 1 ligu ale vyřadil 3:1 na zápasy FAP PIPE Start98.

Los Poháru Českého florbalu nás zařadil do 3. kola, které proběhne ve stejný termín jako 1. kolo základní části 1. ligy.

Regionální soutěže byly rozlosovány 24. června v Ostravě. Aktuálně se řeší termíny jednotlivých mládežnických turnajů a zápasů, které se musí dle regulí nahlásit do 20. července pro všechny soutěže Českého florbalu.

Účastníci 1. ligy

DDQ Florbal Chomutov

ASK Orka

Goldea PANTHERS OTROKOVICE

TJ Znojmo LAUFEN CZ

Torpedo Havířov

FBC Vikings Kopřivnice

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Florbal Primátor Náchod

FBC Štíři Č. Budějovice

BUTCHIS

FBŠ Hummel Hattrick Brno

Florbal Ústí

FbC Respect Hradec Králové

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň