Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
SlovanFBC Vikings K.
2:6(1:2,1:3,0:1)
ne 12. 11. 2023 18:00 @ MSH Havířov, Národní liga, 10. kolo
272_20231113_145102.png

Slovan doplatil na vlastní nedisciplinovanost

Vikingové v neděli zvládli i druhou havířovskou misi. Tentokrát obrali o body Slovan, který v zápase hodně fauloval a hned pětkrát z toho inkasoval.

V první třetině se Kopřivnice dostala rychle do dvoubrankového vedení. V obou případech skóroval Janek, který proměnil nařízené trestné střílení v 6. a 13. minutě. Za domácí korigoval těsně před první přestávkou Kyc.

Na začátku druhé třetiny vstřelil třetí branku Michna a čtvrtou přidal ve 25. minutě Holaň v početní výhodě. Tříbrankové vedení Kopřivnice vydrželo jen 40 vteřin, když se rychlou odpovědí připomněl Kozelský. Ovšem šance na vyrovnání hatily domácím zbytečné oslabení. Ve 30. minutě dostala obrana Slovanu další ránu. V početní výhodě se tentokrát prosadil Kostelník.

A i poslední branku dostali domácí v oslabení.  Janek totiž ve 49. minutě dokončil hatrick a po zásluze byl za Kopřivnici vyhlášen hvězdou utkání.

Komentář trenéra domácích Matěje Erbse Matěj: "Při hře 5v5 Kopřivnice dala 1 gól, tím chci říct, že kdyby jsme byli koncentrovanější a disciplinovanější, mohli jsme hrát o body. Bohužel 3 přesilovky soupeře 3 góly, 2 nájezdy 2 góly. Tyhle situace soupeř trestal a proto zaslouženě vyhrál. Děkuji svému týmu, že se dokáže povzbudit a zatleskat si při důležitých a pěkných situacích. Nic jiného nám nezbývá. V Opavě musíme bodovat. Díky". 

Komentář trenéra hostů Lukáše Soukala: "Po minulém víkendovém nezdaru, jsme potřebovali dnes naplno bodovat. Odvážíme si tři body, takže cíl úspěšně splněn. Ohledně zápasu, si myslím, že jsme byli lepším týmem a téměř celý zápas jsme měli pod kontrolou. Děkujeme soupeři za hru".