Související zápas

FBC Vikings K.Slovan
6:5(4:0,1:0,1:5)
so 3. 2. 2024 16:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 20. kolo

Slovan v poslední třetině smazal pětibrankové manko, ale Kostelník prodloužení odmítnul!

Vikingové se v sobotu přesvědčili, že pěti brankový náskok ve florbale nic neznamená. Slovan, bojující o playoff, v poslední části zabral a postupně začal manko mazat. Dvacet vteřin před koncem se parádně z voleje trefil Fusek a bylo srovnáno. Prodloužení ale nakonec odvrátil Kostelník, který se evidentně těšil na večerní klubový ples.

Havířovští florbalisté v první třetině nezachytili tempo zápasu. Vikingové vyhrávali osobní souboje a dobře kombinovali.  Po rychlých brankách Kostelníka a Michny a se ještě do přestávky prosadil Janek a těsně před sirénou Honza Toman.

Ve druhé třetině se hosté probudili a na hřišti bylo vidět několik tvrdých střetů. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale střelcům se moc nedařilo. Jediný gól diváci viděli až v samotném závěru, když Krestův pas usměrnil za záda bezmocného Sikory Holaň.

V poslední části viděli diváci neskutečnou vyrovnávací jízdu hostů. První gól zařídil v přesilové hře přesnou ranou reprezentant Chatrný. Další přidal v 50. minutě Sekula. Druhá vstřelená branka polila hosty živou vodou a najednou byli všude. Třetí úder zasadil domácím při signalizovaném vyloučení Kyc a drama bylo na světě. Po vyloučení Frýdla za bránění ve hře a následném zbytečném vyloučení Zátopka, dostal Slovan dvojitou početní výhodu. Ve třech se Kopřivnice ubránila, ale v dobíhající přesilovce si obránce Lichnovský vybral slabou chvilku. Jeho nepřesnou rozehrávku hosté zachytili a Kyc pohodlně vsítil kontaktní branku. V poslední minutě opustil Sikora svou bránu a hosté se pustili do závěrečného tlaku. Ve zmatku před Strouhalovou brankou se nejlépe zorientoval Fusek, který trefil míček ze vzduchu a 20 vteřin před koncem bylo srovnáno. Rozhodčí ale současně vyloučili nešťastníka Sedláčka za nesportovní chování a tak si v závěru mohli početní výhodu vyzkoušet i vikingové. Přesilovkové komando neotálelo, po vyhraném buly následovaly čtyři přesné nahrávky a po devíti vteřinách rozhoduje Kostelník přesným zásahem do odkryté brány.

FBC Vikings Kopřivnice - TJ Slovan Havířov 6:5 (4:0, 1:0, 1:5)
branky: 2. Jakub Kostelník, 3. Lukáš Michna, 11. Tomáš Janek, 20. Jan Toman, 39. Ondřej Holaň, 60. Jakub Kostelník - 45. Daniel Chatrný, 50. Daniel Sekula, 52. František Kyc, 57. František Kyc, 60. Kryštof Fusek; rozhodčí: Pavel Rochovanský - Petr Števček; vyloučení: 4:2 + Matěj Sedláček OS; využití: 1:2; zásahy brankářů: Adam Strouhal 12 - Ivo Sikora 14

Komentář domácích Soukal Lukáš (Trenér): Dnes velká divočina se šťastným koncem pro nás. První třetinu jsme sice vyhráli jednoznačně, ale hra tomu vůbec neodpovídala. Od druhé třetiny soupeř přidal a dělal nám problémy. Třetí třetina byla z naší strany blamáž a soupeř jednoznačně dominoval. Je to pro nás ponaučení a tuhle hru v play off určitě nebudeme předvádět. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.

Komentář hostů Erbs Matěj (Trenér): Začátek utkání nám neskutečně utekl, každopádně od začátku 2. třetiny to byla úplně jiná hra i když jsme třetinu prohráli. Jak už jsem říkal několikrát, Kopřivnice je tým do 1. ligy, jejich tvrdost, rychlost nepatří do této ligy a samozřejmě smekám. Třetí třetina to byla úplně jiná polívka, soupeř vypustil a my přidali, super vyrovnání. Věřil jsem do posledního momentu, ale nedisciplinovanost nás stála body. Gratuluji soupeři k výhře a my stále bojujeme o play off. Jedeme dál.