Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
250_20230918_210026.jpg

Starší žáci berou na domácí palubovce plný počet bodů

Start sezóny ligy starších žáků dopadl pro mladé vikingy na výbornou. V obou utkáních, které sehráli dominovali a připsali si hned v prvním kole plný počet bodů.

V neděli 17. září 2023 odstartovala nová sezóna ligy starších žáků - skupiny 7. Hned v úvodním kole se mladí Vikingové představili na domácí palubovce, kde sehráli zápasy s týmy z Frýdku-Místku a Českého Těšína. 

FBC Vikings Kopřivnice x FbC KOVO KM Frýdek-Místek 4:1 (3' Šrámek, 10' Šrámek, 26' Jiřík J., 34' Venclík)

Hned v prvním zápase ukázali starší žáci svou sílu, když celé utkání naprosto dominovali a pohlídali si konečný výsledek 4:1. V zápase se blýskli především skvělí brankáři Heuer a Štěpán E., kteří tým podrželi v těžkých situacích, které si Frýdek vypracoval. 

FBC Vikings Kopřivnice x FBC MR elektro Český Těšín 5:0 (16' Jiřík J., 20' Šrámek, 25' Myslikovjan, 36' Šrámek, 36' Holotík)

K druhému utkání nastoupili starší žáci proti velice agilnímu týmu z Těšína. První část byla pro mladé vikingy velice náročná a tým z Těšína tak udržel bezbrankový stav. Ovšem od druhé části začali vikingové roztáčet kola a začaly padat branky. V druhé a třetí části jich padlo celkem pět a na konci zápasu svítil stav na tabuli 5:0 pro domácí.

Komentář trenéra Jana Tomana: "Velice náročná utkání v úvodu sezóny. Měli jsme málo času k natrénování, i tak kluci předvedli výborný výkon. Je pro nás důležité, že jsme porazili dva skvělé soupeře a získali tak prvních šest bodů do tabulky. Kluky moc chválím za bojovnost, přístup a pochopení taktiky, kterou jsme si do sezóny nastavili. Jedeme dál!"

Komentář trenéra Jaroslava Mužného: "První dva zápasy za sebou. Mohli jsme si vyzkoušet naostro herní taktiku a lajny. Další zápasy budou těžší, ale doufám že je zvládneme. Kluci jsou šikovní. Pracují na sobě a to je znát."

Sestava: Filip Jakub #3, Jiřík Jindřich #4, Kremling Marek #5, Holotík Tomáš #7, Šrámek Lukáš #8, Gotthard Martin #9, Venclík Jakub #10, Hanzelka Lukáš #11, Štěpán Viktor #12 (C), Šimůnek Radim #13, Jiřík Vít #14, Myslikovjan Šimon #15, Vrána Marek #16, Zezula Viktor #18, Ptáček Matěj #32, Heuer Lukáš #97, Štěpán Erik #99