Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
271_20231113_103539.jpg

Starší žáci odjíždějí z Rožnova s prázdnou

V neděli 12. listopadu 2023 cestovali starší žáci do nedalekého Rožnova p. R., kde ovšem nedokázali sebrat soupeřům ani jeden bod.

FBC Intevo Třinec x FBC Vikings Kopřivnice 6:0

První zápas začali mladí vikingové skvěle a po první části, kdy neinkasovali ani jednu branku bylo skóre nerozhodné. Ovšem v nadcházejících dvou částích zápasu vždy inkasovali tři branky a zápas tak bez vstřeleného gólu prohráli. 

1. SC Tempish Vítkovice Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 12:2 (25' Jiřík J., 32' Myslikovjan)

Druhý zápas odehráli starší žáci proti úřadujícímu mistrovi ligy starších žáků. První třetina byl pro starší žáky velmi těžká a mistr ukázal svou kvalitu, v zápase vedl už o pět branek. Od druhé části se kopřivničtí výrazně zlepšili a v určité pasáži utkání vytvořili na vítkovické takový tlak, že museli sáhnout po oddechovém čase. Mladí vikingové se v průběhu utkání i nadále zlepšovali a i přes dvě vstřelné branky prohráli výrazně 12:2. 

Komentář trenéra Jana Tomana"O víkendu nás čekali dva papírově silní soupeři, se kterými jsme se utkali v Rožnově. Oba zápasy jsme bohužel po jasných výsledcích porohráli, avšak kluci předvedli v obou utkáních skvělé pasáže, ze kterých se musíme odrazit do nadcházejících zápasů, které nás v tomto roce čekají. Máme na čem pracovat, ale byl jsem naprosto unešen, jak se kluci umí florbalem bavit i za nepříznívého stavu, oslavit nádherné góly a nikdy zápas nevzdávat. To bylo pro mě jako trenéra veliké pozitivum. Kluky chválím, ale chce to dál makat a trénovat. Děkuji také skvělým fanouškům, kteří kluky podporovali po celou dobu zápasů"

Komentář trenéra Jaroslava Mužného: " Konečně jsme postavili tři pětky, které byly herně vyvážené, a tak kluci mohli fyzicky ustát tyto těžké zápasy. Na trénincích pracujeme s kluky na herní taktice, nacvičujeme přesilovky, oslabení a zrychlujeme hru. Za tři hodiny týdně spousty práce. Týmy jako jsou Vitkovice a Třinec, které mají týdně daleko více tréninkových jednotek je těžké držet krok. To není alibismus, to je fakt. Musím kluky pochválit za bojovnost a psychickou odolnost. Opravdu se florbalem baví a chtějí vítězit. Doufám, že na dalším turnaji budeme připraveni stejně a kluci budou hrou bavit nejen sebe, ale i rodiče :-)


Sestava: Jakub Filip #3, Jindřich Jiřík #4, Ondřej Gold #5, Tomáš Holotík #7, Lukáš Šrámek #8, Martin Gotthard #9, Jakub Venclík #10, Lukáš Hanzelka #11, Viktor Štěpán #12, Vít Jiřík #14, Šimon Myslikovjan #15, Marek Vrána #16, Martin Vaverka #18, Marek Kremling #24, Jan Kostelník #32, Lukáš Heuer #97, Erik Štěpán #99