82_20220220_114354.jpg

Starší žáci : Po výborném kolektivním výkonu zůstalo šest bodů v Kopřivnici

Starší žáci se utkali na domácí palubovce s Rožnovem a Třincem. Všichni Vikingové podali v obou zápasech výborné výkony a zaslouženě zvítězili v obou utkáních. Obě utkání měla vysoké tempo. V hale vládla výborná atmosféra, fanoušci všech týmu neúnavně povzbuzovali a hráče stále hnali kupředu.

1. FBK SRŠNI ROŽNOV P/R - FBC Vikings Kopřivnice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Rožnov začal utkání aktivně a šel do vedení. Vikingové se uklidnili, přestali se soupeřem závodit v atletických dovednostech a postupně přebírali kontrolu hry. V přesilové hře srovnali gólem do prázdné brány.

Ve druhé třetině se Rožnov snažil vedení strhnout na svou stranu, ale byli to Vikingové, kteří po pěkné narážečce skórovali.

Ve třetí třetině nastal jeden z rozhodujících momentů, když dostal Rožnov výhodu v podobě pětiminutové přesilovky. Vikingové Rožnov do výraznější šance nepustili a odehráli celé oslabení s přehledem bez střídaní. Navíc ještě v průběhu oslabení své vedení navýšili po rychlé asistenci gólmanky. Poté již dovedli utkání do vítězného konce.

FBC INTEVO TŘINEC - FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (2:2, 0:3, 0:0)

Vikingové měli jen půl hodiny, aby si odpočinuli před dalším utkání. Třinec únavy a pomalejšího rozjezdu Vikingů využil, do utkání vlétl a šel v první minutě do vedení. Vikingové nepanikařili, přestáli oslabení a po jeho skončení srovnali po pěkné kombinaci. Třinec měl v prvním poločase optickou převahu a šel ještě jednou do vedení. Vikingové za půl minuty odpověděli.

V prostřední části hry Vikingové začali kontrolovat zápas. Po pěkné narážečce šli do vedení. Po ubránění oslabení navýšili vedení na dva góly a před koncem třetiny přidali pátou branku.

V závěrečné třetině se Třinec snažil utkání zdramatizovat, ale ani hlasitý kotel ho k vyrovnání nedohnal. Vikingové měli většinu času míček na svých florbalkách, nechali Třinec běhat bez míčku a do větších šancí nepouštěli. Chyběla jen třešnička na dortu, využití vyložených šancí.