Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice

Starší žáci ukončili sezónu vítězně

V sobotu 4. května se vydali starší žáci bojovat do Třince, kde odehráli svá dvě poslendní utkání v sezóně 2023/24.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA x FBC Vikings Kopřivnice 9:4 (12' Jiřík J., 18' Heuer, 23' Jiřík J., 31' Venclík)

Začátek zápasu mladým Vikingům vůbec nevyšel a po sérii podobných chyb už v první třetině prohrávali 0:4. Ovšem do druhé třetiny nastoupili motivovanější a odhodlanější se zápasem něco udělat. Nasázeli tři branky, ale bohužel tři branky také obdrželi, i když tuto třetinu opanovali. Poslední třetina začala poměrně dobře. Bohužel hrálo se v podstatě bez branek a čas hrál v neprospěch Vikingů. Ti se snažili na konci zápasu vsítit branku ve výhodně v šesti hráčích na hřišti, to se ale nepodařilo a branku obdrželi. Poté se už zápas jenom dohrával.

1.MVIL Ostrava x FBC Vikings Kopřivnice 2:5 (18' Kremling, 20' Jiřík J., 22' Myslikovjan, 34' Jiřík J., 35' Heuer)

Do druhého zápasu starší žáci vstoupili poměrně nervózní a to se projevilo i ve hře. Dobře hrající ostravský celek nenechal mladým bojovíkům ani kousek volného místa na hřiši a po první třetině se odcházelo do šaten za nerozhodného stavu 0:0. Druhá třetina byla poměrně zajímavější a nabídla gólovou podívanou, padlo celkem pět brankem. Pro Vikingy byla tato situace příznivější, protože vstřelili o branku víc než soupeř. Poslední třetina byla napínavá až do konce. Starší žáci ji dobře zvládli a náskok navýšili o dvě branky. Po závěřečném klaksonu se tak mohli radovat z výhry.

Komentář trenéra Jana Tomana: "Na poslední dva zápasy s klukama v této sezóně jsem se moc těšil a doufal jsem, že fanouškům předvedeme to, co jsme se za celou sezónu naučili. Myslím si že se nám to povedlo! Výsledkově slabší první zápas, nebyl vůbec tak jednoznačný, jak by se na první dobrou ze skóre zápasu zdálo, ostravskému ČPP jsme dali v první třetině hodně prostoru a to nás stálo zápas. Ovšem následující dvě třetiny byly velice vyrovnané a nebojím se říct, že třetina druhá byla spíše v naši režii. Do druhého zápasu jsme vstoupili sice poměrně nervózní, ovšem po první vstřelené brance jsme se oklepali a skoro celý zápas jsme měli pod kontrolou. Jsem velice rád, že jsme sezónu 2023/24 zakončili skvělým vítězstvím. Sezóna nám skončila, a proto bych chtěl moc pochválit všechny hráče a hráčky starších žáků, kteří se za celou sezónu skvěle vypracovali, každý trénink poctivě odmakali a hlavně se florbalem bavili. Klukům a holkám co přecházejí do vyšších kategorií přeji hodně štěsí jak ve florbalovém, tak osobním životě.Velké díky také patří skvělým rodičům a fanouškům, kteří nás na všech zápasech hlasitě povzbuzovali a vždy byli plní radosti a úsměvů. A nesmím zapomenout poděkovat svému trenérskému parťákovi Jardovi, bez kterého by to nešlo. Už teď se těším na další sezónu. DĚKUJI."

Komentář trenéra Jaroslava Mužného: " Poslední turnaj v sezóně zakončený vítězstvím. Kluci ukázali to, co se ve starších žácích měli naučit. My trenéři můžeme některé z nich předat do vyšší kategorie, připravené rozvíjet své dovednosti. Děkuji kluci jste připraveni. Děkuji rodičům a kolegovi Honzovi za krásnou sezónu."

Sestava: #1 Vřesňák Radek, #4 Jiřík jindřich, #5 Vaverka Martin, #6 Heuer Lukáš, #7 Filip Jakub, #8 Milas Adam, #9 Gotthard Martin, #10 Venclík Jakub, #11 Hanzelka Lukáš, #12 Vrána Marek, #13 Šimůnek Radim, #14 Holotík Tomáš, #15 Myslikovjan Šimon, #16 Štěpán Viktor, #17 Jiřík Vít, #18 Kremling Marek, #99 Štěpán Erik