Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
228_20230420_141553.jpeg

Starší žáci ukončili sezónu výhrou a prohrou

V sobotu 15. dubna čekaly na starší žáky poslední dva zápasy sezóny.

Na tyto zápasy odjížděli starší žáci do Českého Těšína, aby se utkali se silnými soupeři z Rožnova a Třince. Nejprve si poradili s Rožnovem poměrem 7:3 a v posledním zápase sezóny sehráli vyrovnaný zápas proti Třinci, který nakonec prohráli poměrem 4:2. Starší žáci tak tuto sezónu ukončili na krásném 7. místě. 

FBC Vikings Kopřivnice x 1. FBK Sršni Rožnov p/R: 7:3 (3x Straka, Filip J., Myslikovjan, Škývara, Trávníček)

Po celý první zápas žáci plnili předepsanou taktiku a soupeře víceméně k ničemu nepustili. Dobrým taktickým výkonem a nasazením soupeře přetlačili a připsali si do tabulky další 3 body. 


FBC Intevo Třinec x FBC Vikings Kopřivnice: 4:2 (2x Jiřík J.)

Druhý zápas se nesl v naprosto jiném duchu. Oba týmy si na hřišti nechtěly darovat ani metr. Vikingové se díky krásné kombinaci Jiříka J. se Škývarou dostali do vedení. Soupeři se ovšem do konce první třetiny podařilo dvěma slepenými brankami výsledek zápasu otočit. 

Ve druhé třetině se po závaru před brankou podařilo soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Mladí vikingové se ovšem nevzdali a díky využité přesilovce svítil po druhé třetině na tabuli stav 3:2. 

Ve třetí části začali žáci soupeře více napadat, ale výsledek už se zvrátit nepodařilo, a to ani v následné hře bez brankáře. Třinec ještě jednou skóroval a upravil výsledek na konečných 4:2 v neprospěch vikingů. 

Autor článku: Jan Monsport

Komentář trenéra Jana Tomana k průběhu celé sezóny: ,,Nejprve bych chtěl poděkovat Honzovi Monsportovi a Kubovi Strakošovi, že na poslední zápasy sezóny jeli s klukama, protože jsme se bohužel s Martinem Matulou (hl. trenér) nemohli zúčastnit. Také bych chtěl poděkovat Pepovi Kuszovi, který velkou část sezóny odtrénoval s námi a Martinovi Matulovi za celkovou spolupráci v této sezóně. V neposlední řadě patří veliké díky také hráčům, rodičům a příznivcům. Děkuji!

Jsem velice rád, že jsem dostal možnost trénovat starší žáky a byla to tak pro mě první sezóna v roli trenéra. Tuto novou roli jsem si velice užil a naučil se plno nového. Chtěl bych sám za sebe kluky moc pochválit, protože za celou sezónu předvedli jeden vedle druhého veliký progres a pokrok, nejen florbalový, ale také osobnostní. I přesto, že některé části sezóny nebo tréninky nevypadaly úplně podle našich představ, v konečném důsledku musím konstatovat, že za mě se sezóna velice povedla. Kluci se naučili nové věci a i já sám jsem se naučil mnoho nového za což jim velice děkuji. Myslím si že celkové 7. místo je velice pěkným výsledkem celé sezóny. Budu doufat, že kluci budou makat nadále a hlavně se pohybem, sportem a převážně florbalem bavit. Kluci děkuji Vám!!