Související zápasy

Starší žáci vezou z Českého Těšína vytoužené body

V poslední listopadovou neděli zajížděli mladí vikingové do Českého Těšína s nadějí získat vytoužené body po sérii několika pořážek. A to se povedlo!

Torpédo Havířov x FBC Vikings Kopřivnice 7:2 (23' Šrámek, 25' Jiřík J.)

Začátek zápasu se mladým vikingům vůbec nepovedl a již v první minutě zápasu se ujalo Torpédo vedení, které poměrně celý zápas kontrolovalo. Utkání se však mladým vikingům podařilo zdramatizovat na přelomu druhé a třetí třetiny. Ovšem nadechli se ke zvratu příliš pozdě a stálo je to mnoho sil, i proto také ke konci zápsu inkasovali laciné branky a bohužel podlehli silnému soupeři z Havířova 2:7.

1. FBK Sršni Rožnov p/R x FBC Vikings Kopřivnice 1:5 (10' Myslikovjan, 10' Kostelník, 25' Holotík, 26' Kostelník, 27' Vaverka)

V zápase proti Rožnovu byli mladí vikingové papírově silnějším soupeřem, avšak sršni ukázali, že umí bodat. Když udeřili ve druhé třetině, dokonce ve svém oslabení, stáhli dvoubranový náskok a zápas tak dokázali skvěle zdramatizovat. Avšak zbytek zápasu mladí vikingové kontrolovali a utkání dovedli do vítězného konce. Po seríi proher se konečně mohli radovat z výhry a patřičně ji oslavit se svými fanoušky.

Komentář trenéra Jana Tomana: "Věděli jsme, že nás čekají poslední dva zápasy základní části, ve kterých jsme potřebovali uspět. To se nám podařilo pouze na půl, ale i tak jsem velice rád, že jsme porazili Rožnov a prolomili jsme šňůru proher, která se snámi táhla velice dlouho. Problém nám dělají první poloviny zápasů, ve kterých jsme vlažní, bez tempa a koncentrace, naopak konce zápasů už bývají velice dobré. V zápasech mě ovšem nejvíce potěšili obránci, kteří se začali zapojovat do útočné fáze a dokonce byli střelecky produktivnější než útočné řady. Něco musíme změnit a pořád máme veliké rezervy, na kterých je třeba pracovat. I tak musím všechny kluky pochválit, že předvádějí na hřišti bojovné výkony a hrou se baví! Děkuji také početnému fanouškovskému publiku, které je na každých zápasech slyšet a ani teď to nebyla vyjímka. Myslím si, že kluky to žene kupředu.

Komentář trenéra Jaroslava Mužného: " Silné celky prověřili naše schopnosti. Slabé týmy jsme porazili. Není to dobré, ani špatné. Chce to už vyhrát nad silný týmem. Kluky čeká hodně práce, ale chválím je že pravidelně chodí na tréninky a florbal je baví. Děkuji rodičům za podporu"

Sestava: #3 Jakub Filip, #4 Jindřich Jiřík, #5 Filip Monsport, #7 Tomáš Holotík, #8 Lukáš Šrámek, #9 Martin Gotthard, #11 Lukáš Hanzelka, #12 Viktor Štěpán, #13 Radim Šimůnek, #14 Vít Jiřík, #15 Šimon Myslikovjan, #16 Marek Vrána, #18 Martin Vaverka, #32 Jan Kostelník, #97 Lukáš Heuer, #99 Erik Štěpán