Související zápasy

FBC Vikings Kopřivnice
331_20240323_145853.jpg

Starší žáci vezou z ČPP arény tři body!

Mladí vikingové se v prosluněném sobotním dopoledni utkali s Frýdkem-Místkem a Rožnovem.

FbC KOVO KM Frýdek-Místek x FBC Vikings Kopřivnice 3:1 (12' Šrámek)

V úvodním sobotním utkání se střetli mladí vikingové s vyrovnaným soupeřem z Frýdku. Soupeř byl velice dobře fyzicky vybavený a i proto vyhrával většinu jak sprinterských, tak silových soubojů. To starším žákům vůbec nevyhovovalo, i přesto však dokázali držet krok při hře 5 na 5, kde inkasovali pouze jednu branu. Ovšem jednu branku také vstřelili. Utkání si pokazili nedisciplinovaností, když soupeř potrestal jak dvouminutové vloučení, tak nařízené trestné střílení. 

1. FBK Sršni Rožnov p/R x FBC Vikings Kopřivnice 0:4 (7' Myslikovjan, 17' Vaverka, 19' Štěpán V., 33' Šrámek)

Do druhého zápasu nastupovali starší žáci jako mírný papírový favorit, avšak soupeř z Rožnva se od začátku sezóny velice zlepšil. Plnil stanovenou taktiku a to především hrát betonářské postavení, tomu starší žáci nedokázali přijít na kloub. Většinu utkání si sice vytvářeli slibné šance, ovšem většina těchto příležitostí končila mimo branku. Uchytily se pouze čtyři branky, které nakonec stačily k poměrně snadnému vítězství.

Komentář trenéra Jana Tomana: "Dnes jsme v Ostravě odehráli utkání s týmama, se kterýma se v tabulce pohybujeme na stejné úrovni, tudíž tomu odpovídal i průběh obou zápasů. V prvním zápase proti Frýdku, jsem doufal, že zápas kluci nasazením urvou, bohužel jsme se potrestali sami a díky nedisciplinovanosti nám soupeř odskočil. Herně byl zbytek zápasu vyrovnaný, tomu také odpovídá skóre při hře v plném počtu hráčů na obou stranách, 1:1. Druhý zápas jsme byli mírní favoriti, ovšem Rožnov ukázal, že se v průběhu sezóny výrazně zlepšil. Klasický rožnovský beton se nám nedařilo prostřelit, když už střela prošla, šla mimo zařízení. Cíl do tohoto zápasu bylo neinkasovat branku, a to se nám povedlo i díky skvěle chytajícímu Erikovi. Kluky za dnešní výkon chválím, do obrany nám to šlape, tak jak má. Přechod do útoku a zakončení musíme zlepšit, máme na čem pracovat. Také bych velice ocenil kopřivnické fanoušky, kteří byli slyšet."

Komentář trenéra Jaroslava Mužného: " Dnešní zápas pochvala rodičům a klukům. Proti F-M jsme věděli že to bude těžké. Dva inkasované góly nebyly ze hry. Dnes to soupeři vyšlo. Proti Rožnovu jsme utrpěli výhru, ale nutno říct, že jsme k tomuto přistoupili jako k tréninku na další ťežké zápasy. Děkuji rodičům za předvedený fajn výkon."

Sestava: #3 Kostelník Jan, #4 Jiřík jindřich, #5 Vaverka Martin, #6 (#97) Heuer Lukáš, #7 Filip Jakub, #8 Šrámek Lukáš, #9 Gotthard Martin, #10 Venclík Jakub, #11 Hanzelka Lukáš, #12 Vrána Marek, #13 Šimůnek Radim, #14 Holotík Tomáš, #15 Myslikovjan Šimon, #16 Štěpán Viktor, #17 Jiřík Vít, #18 Kremling Marek, #99 Štěpán Erik