Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
VikingsTorpedo
6:4(1:2,1:2,4:0)
so 5. 11. 2022 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 9. kolo
154_20221105_235801.jpg

Torpédo na body v Kopřivnici nedosáhlo!

Havířov měl v dnešním utkání body na dosah, ale Vikingové čtyřmi brankami ve třetí třetině nepříznivý vývoj zvrátili a stále se drží na první příčce.

Domácí působili na začátku utkání trochu nervózně a Torpédo toho dokázalo dvakrát využít. Vikingové se prosadili až před přestávkou, když Kresta zužitkoval početní výhodu.

Po přestávce se kopřivničtí florbalisté osmělili, ale všechny pokusy zneškodnil brankář Zapletálek. Ve 28. minutě přidal z rychlého brejku třetí branku Havířova Feber a potom přišla nejhezčí akce hostů, po které zakončoval Holeš do prázdné brány. Ještě před koncem třetiny stihnul za domácí korigovat Kostelník.

Do závěrečné části Vikingové doslova vlétli a po gólech Michna a Kostelníka bylo srovnáno. Havířovský Křístek pak 4 minuty zpytoval svědomí na trestné lavici, ale Kopřivnice vyšla z této příležitosti na prázdno. V 55. minutě vyřešil perfektně přečíslení 2 na 1 Kostelník, po jehož nahrávce střílel Zátopek do prázdné brány a rozvášnil domácí fanoušky. Vítěznou pojistku přidal v závěru do prázdné brány Jan Toman.  

FBC Vikings Kopřivnice - Torpédo Havířov 6:4 (1:2,1:2,4:0)

Komentář trenéra Lukáše Soukala: "Dnes neskutečný zápas s favoritem ligy. Havířov předvedl vysokou kvalitu a 2 třetiny byl lepším týmem, který nás přehrával po fyzické stránce. Do 3. třetiny jsme udělali pár změn a hlavně díky velké bojovnosti a odhodlání jsme dokázali otočit zápas a 3 body zústavají doma".