Související zápasy

Třemi body z Ostravy si kopřivnické ženy zajistily konečné 4.místo v tabulce

Vítězstvím v prvním zápase z Krnovem si kopřivnické ženy zajistily konečné 4. místo v tabulce, ve druhém zápase podlehly rivalkám z Hranic.

Dvěma zápasy v Ostravě kopřivnickým ženám skončila sezóna 2023/24, kterou zakončily, stejně jako loni, na konečném 4. místě, čímž potvrdily svoji výkonnostní konzistenci.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Orca Krnov 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

V prvním zápase se florbalistky Vikings utkaly s krnovskou Orcou, v podstatě v celém zápase držely své soupeřky pod tlakem a šancí měly na tři zápasy. První dva góly padly skoro totožně pěknými kombinacemi po ose Machová - Špirková a zakončující Miková. Na konci 1. třetiny po ojedinělé akci soupeř snížil na 2:1. Ve 2. třetině se obraz hry nezměnil, naše ženy svíraly krnovské u jejich branky a Šudáková zvyšovala na 3:1. Takřka ihned po buly, po nedůrazu ve středu hřiště, se do protiútoku dostala, jinak celý zápas dobře hlídaná, Nykodymová, která si v zakončení počínala zkušeně a opět snížila na rozdíl jedné branky 3:2. Naše ženy však vůbec nepřipustily nějaké drama a za dvě minuty po nahození Kučerové dorazila Špirková na 4:2. Ve třetí třetině to bylo ze strany Vikings opět velké zahazování šancí. Soupeř rezignoval na nějakou aktivitu směrem dopředu a až v závěru zápasu, díky dvěma vyloučeným, se dostal na dostřel, ale obě oslabení byla našimi ženami zvládnutá bravurně a rychlými protiútoky ohrožovaly krnovskou bránu.

FBC Hranice - FBC Vikings Kopřivnice 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Ve druhém zápase se naše ženy střetly s rivalkami z Hranic, pro které to byl první zápas v sobotním hracím dni a viditelně živější hranické hračky dělaly našim ženám svým pohybem velké problémy. Od 1. třetiny byl zápas veden ve vysokém tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Soupeřky se zásluhou jejich 1. pětky dostaly do vedení 2:0, ale ještě do první přestávky snižovala Polášková a v půlce 2. třetiny dokonce Šudáková vyrovnala na 2:2. Ovšem dvěma góly do šatny šly rivalky z Hranic přeci jen do 2. přestávky do vedení 4:2. Na začátku 3. třetiny Kučerová snížila na 3:4, ale zatlačit soupeřky nějak výrazně pod tlak se již nepodařilo, na zvrat už nebyly síly a hranická 1. pětka se ještě do konce zápasu dvakrát prosadila.

V celé sezóně se naše ženy snažily především o aktivní hru, kterou zdobila bojovnost, soudržnost a obětavost. Samozřejmě existují i rezervy, na kterých je potřeba do další sezóny zapracovat. Celý tým, který se do sezóny zapojil, však zaslouží uznání a poděkování za výkony, které dobře reprezentovaly organizaci Vikings.

Sestava: Hromádková A. – Staškovanová D., Herblichová M., Strnadelová K., Kučerová B., Lipová K. - Machová A., Miková L., Špirková J. - Polášková M., Svobodová P. "C", Šudáková N.