FBC Vikings K.FBC Přerov
6:7 sam. náj.(3:2,2:3,1:1)
so 21. 1. 2023 19:00 @ SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice, Národní liga, 18. kolo

Vikingové ani na třetí pokus nezvládli nájezdy!

Kopřivnice doma překvapivě klopýtla, když ve velmi atraktivním a vyrovnaném utkání s Přerovem nezvládla nájezdy.

Domácí florbalisté začali utkání velice aktivně, ale paradoxně to byli hosté, kteří se po zbytečných chybách dostali dokonce do dvojnásobného vedení. Ještě do konce třetiny ale Vikingové rychle kontrovali a po brankách Telčera, Lichnovského a Sochy šli do vedení.

Hned na začátku druhé části hosté vyrovnali a drama pokračovalo. V této fázi utkání Vikingové skórovali a Přerovští dorovnávali až se skóre zastavilo za stavu 5:5.

V poslední třetině Přerov zužitkoval početní výhodu a Kopřivnice musela dotahovat. Vyrovnání přišlo za pět dvanáct v závěrečné power-play, když po obrovském tlaku zakončoval na dvakrát Janek.

V prodloužení branka nepadla a tak se už po třetí v této sezóně rozhodovalo utkání na samostatné nájezdy. Bohužel se potvrdilo, že to není oblíbená disciplína domácích. Ve čtvrté sérii vstřelil za hosty rozhodující branku Kowalik.

FBC Vikings Kopřivnice - FBC Přerov 6:7 pn (3:2,2:3,1:1)

Komentář trenéra Lukáše Soukala: "Dnes divácky velice atraktivní utkání, ve kterém bohužel bereme jenom bod. Celý zápas jsme se snažili hrát na míčku, ale soupeř dokonale trestal naše chyby".