Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
MVILVikings
6:5(2:1,4:2,0:2)
so 19. 2. 2022 18:00 @ Sportovní hala Krásné Pole, Národní liga, 22. kolo
81_20220220_113757.jpg

Vikingové jsou po základní části čtvrtí!

Muži v sobotu odjížděli do Ostravy s cílem udržet nebo vylepšit aktuální 4. místo zaručující start vyřazovací části na domácí palubovce. Do utkání však Vikingové nevstoupili dobře a MVIL, bojující o účast v play-off, se dostal do pohodlného vedení, které i přes zlepšený výkon Kopřivnice v poslední části se štěstím udržel těsně až do konce. Svůj domácí zápas nezvládl ani Pelhřimov a tak se muži i přes porážku v Krásném poli udrželi na 4. místě a play-off budou příští sobotu zahajovat v Kopřivnici.

1. MVIL Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice 6 : 5 (2:1, 4:2, 0:2)

Komentář trenéra Libora Fojtíka:  "Dnes jsme do zápasu vstoupili, jakoby o nic nešlo. Což byla vlastně pravda. Inkasovali jsme góly po laciných chybách ze standardek. Slušná byla pouze třetí třetina, kde jsme konečně chytli tempo, ale soupeř si už vítězství pohlídal".


Základní část Národní ligy je minulostí. Prvních osm družstev si zajistilo účast v play-off. Čtveřice nejlepších týmů bude série zahajovat doma. Týmy na 9. - 12. místě čekají tuhé boje o záchranu v play-down. O pořadí na 7. - 9. příčce přitom rozhodla minitabulka, ze které vyšla nejlépe Opava. Těsnou výhrou nad Vikings, v posledním kole, si jistě oddechli hráči MVIL Ostrava, na které zbyla poslední 8. postupová příčka. Smolaři ročníku jsou hráči Aligators Klobouky, kterým ani výhra nad Pelhřimovem nestačila k postupu do elitní osmičky.

První tři týmy si do čtvrtfinále budou své soupeře vybírat a bude jistě zajímavé sledovat, kdo z čtveřice Pelhřimov, Hranice, Opava nebo MVIL Ostrava na Kopřivnici zbyde.

Výběr soupeřů do play-off bude probíhat dnes od 19:00 hodin a můžete ho sledovat online na ceskyflorbal.cz/vyber-souperu.