MVILFBC Vikings K.
2:18(1:3,0:5,1:10)
so 15. 10. 2022 18:00 @ Sportovní hala Krásné Pole, Národní liga, 6. kolo

Vikingové mladíky z MVIL Ostrava nešetřili!

Mladý ostravský tým dokázal dokázal Vikingům vzdorovat jen v první třetině. Potom se spustila kopřivnická kanonáda, po které si muži připisují vysokou výhru a povinné 3 body.

Kopřivnice na domácí doslova vlétla a jen díky mizernému zakončení to po první třetině bylo jen o dva góly. Šance na dobrý výsledek se domácím doslova rozplynuly během dvojitého oslabení v polovině utkání. Vikingové v přesilovce, zásluhou Nehery a Kostelníka,  2x skórovali a poté se strhla kopřivnická kanonáda. Po druhé třetině už domácí prohrávali o 7 branek. V poslední části byli Vikingové nejefektivnější a zlomený soupeř se už nedokázal účinné bránit. Rozdíl ve skóre postupně narůstal a nakonec z toho byla nejvyšší výhra v sezóně 2:18.  Po šesti odehraných kolech jsou Vikingové z 16 body na 2. místě.

1. MVIL Ostrava - FBC Vikings Kopřivnice 2:18 (1:3,0:5,1:10)

Jan Monsport k zápasu dodal: "Zápas, který byl po celé tři třetiny v naší režii. V první třetině se nám nedařilo díky neproměňování šanci odskočit o více než dvě branky. Od druhé třetiny jsme začali proměňovat více šancí a postupně jsme skóre navyšovali. Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale mrzí nás, že nepotkáváme takový MVIL, jaký jsme potkávali v minulých letech".