Související zápas

FBC Vikings Kopřivnice
PetroviceFBC Vikings K.
3:10(1:5,2:3,0:2)
so 18. 11. 2023 17:00 @ SH ZŠ a MŠ Petrovice u Karviné, Národní liga, 11. kolo
275_20231119_092417.jpg

Vikingové nadělili Petrovicím desítku!

První polovinu základní části Národní ligy uzavřeli vikingové v sobotu na horké Petrovické půdě. Souboj aktuálně nejlepších dvou týmů soutěže jasně ovládla Kopřivnice, která byla v zápase mnohem produktivnější, domácím postupně nasázela rovných deset branek a upevnila si průběžné 1. místo.

Základ úspěchu položili vikingové už v úvodní části. Po několika neproměněných šancích domácích, nařídili rozhodčí na druhé straně trestné střílení a to bez zaváhání proměnil Janek. Druhou branku přidal Jan Toman a třetí zařídil Kusz při hře 4 na 4. Za domácí stihl korigovat jen Kubiczek, ale ještě do přestávky Kopřivnice svůj náskok navýšila, když se dvakrát po sobě trefil mezi tyče Michna.

 I ve druhé části měli první tři branky na svědomí kopřivničtí florbalisté. Šestou přidal Kusz, po něm se v přesilovce prosadil Jan Toman a osmý zásah přidal v oslabení Socha. Pak se ale konečně dostali ke slovu i domácí a po gólech Morcinka a Chvastka byl stav na konci třetiny 3:8.

Snaha domácích dostat se opět do zápasu byla marná a vzala za své ve 47. minutě, když ve velké pohodě hrající Jan Toman dovršil hattrick a po sedmi vteřinách přidal desátý gól Holaň.  

Komentář trenéra domácích Martina Vlčka Martin: "Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř a to se potvrdilo. Řekl bych, že o výsledku zápasu rozhodla první část, kdy jsme 5x propadli v souboji jeden na jednoho a soupeř nekompromisně trestal. Když už jsme  hru vyrovnali, stejně jsme nebyli schopni gólově se prosadit a Kopřivnici spadlo do naší brány skoro vše. Tři body pro soupeře jsou zasloužené, výsledek je pro nás ale příliš krutý. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům".

Komentář trenéra hostů Lukáše Soukala: "Dnes zasloužené 3 body, i když průběh zápasu tomu neodpovídal. Celkově celý zápas neodpovídal, že proti sobě hrají první dva celky. Zápas první dvě třetiny byl bez tempa, náboje, a mělo to spíš přátelský průběh. Třetí třetina byla docela vyhrocená z obou stran, ale odvážíme si tři body, což je nejdůležitější. Děkujeme soupeři a rozhodčím za hru".